Trečiadienį paskelbtame laiške redakcijai E. Macronas sako, kad Britanijoje leidžiamame laikraštyje paskelbtame straipsnyje, dabar jau pašalintame iš FT tinklalapio, jis yra kaltinamas „stigmatizuojantis Prancūzijos musulmonus dėl rinkimų tikslų ir kurstydamas baimės bei įtarumo jų atžvilgiu atmosferą“.
„Neleisiu niekam teigti, kad Prancūzija arba jos vyriausybė skatina rasizmą musulmonų atžvilgiu“, – rašo prezidentas.
Antradienį paskelbtame straipsnyje, parašytame vieno „Financial Times“ korespondento, teigiama, kad E. Macrono pasmerkimas „islamo separatizmui“ gali paskatinti „priešišką aplinką“ Prancūzijos musulmonams.
Vėliau šis straipsnis buvo pašalintas iš FT tinklalapio. Vietoje jo buvo įdėta žinutė, kad straipsnyje „buvo faktinių klaidų“.
Prancūzijos prezidentas išprovokavo protestus musulmonų pasaulyje, pareiškęs, kad jo šalis niekada neatšauks įstatymų, leidžiančių viešai skelbti karikatūras, kurias musulmonai laiko šventvagiškomis. Šiuos komentarus E. Macronas išsakė po praeitą mėnesį įvykdyto mokytojo Samuelio Paty nužudymo, kai šis pedagogas savo mokiniams parodė pranašą Muhammadą vaizduojančią karikatūrą.
Islamas Muhammado atvaizdus draudžia.
Pasaulyje kilus protestų ir prancūziškų prekių boikotų bangai E. Macronas praeitą savaitgalį sakė arabų televizijai „al Jazeera“ suprantąs, kad kai kuriems tokios karikatūros gali atrodyti sukrečiamos.
Tačiau prezidentas šią savaitę paskelbtame laiške priminė apie virtinę islamistų atakų, įvykdytų Prancūzijoje nuo 2015 metų, ir pažymėjo, kad šalyje išlieka ekstremizmo „veisyklų“.
„Kai kuriuose rajonuose ir internete grupės, siejamos su radikaliuoju islamus, moko mūsų vaikus nekęsti Respublikos, ragina juos nepaisyti įstatymų“, – rašė E. Macronas.
„Būtent su tuo kovoja Prancūzija... – neapykanta ir mirtimi, gresiančia jos vaikams, bet niekada [nekovojo] su islamu. Mes priešinamės apgavystėms, fanatizmui, smurtiniam ekstremizmui. Ne religijai“, – pridūrė jis.
Naujausi komentarai