Praėjęs ilgasis šventinis savaitgalis Jungtinės Karalystės ekonomikai gali atsieiti net 6 mlrd. svarų sterlingų vertinant prarastą darbo našumą, teigia ekspertai.
Net atsižvelgus į naudą turizmo ir mažmeninės prekybos sektoriams, šalies ekonomikai, kaip manoma, buvo padarytas didžiulis smūgis, nes dešimtys milijonų žmonių nedirbo, skelbia D.Britanijos spauda.
Specialistai taip pat pabrėžia, kad žala gali būti dar didesnė, nes nemažai žmonių ims mažiausiai vieną laisvadienį atsigauti po karalienės Elizabeth II 60-osioms karūnavimo metinėms paminėti skirtų renginių.
Šimtams tūkstančių valstybės tarnautojų jau buvo leista trečiadienį pasiimti papildomą laisvadienį. Manoma, kad dirbantieji privačiame sektoriuje taip pat paseks jų pavyzdžiu, ypač tėvai, kurie prižiūri šiuo metu atostogaujančius mokyklinio amžiaus vaikus.
Britanijos centrinio banko – Anglijos banko – vadovas seras Mervynas Kingas jau anksčiau yra pareiškęs, jog prognozuoja ženklų ekonominės veiklos sumažėjimą balandžio-birželio mėnesiais dėl prarastų darbo dienų.
Savo ruožtu Ekonominių ir verslo tyrimų centro specialistai savo ataskaitoje teigia, jog vienas laisvadienis Britanijos ekonomikai kainuoja 2,3 mlrd. svarų sterlingų, o šiuo atveju tai sudarytų mažiausiai 4,6 mlrd. svarų sterlingų.
Kiti ekspertai mini net 6 mlrd. svarų sterlingų sumą. Nepaisant organizatorių teiginių, jog deimantinis jubiliejus davė naudos turizmo ir mažmeninės prekybos sektoriams, ekspertai sako, jog tai nepadės kompensuoti ekonominės veiklos apimčių sumažėjimo.
Manoma, kad keturi laisvadieniai Britanijos turizmo sektoriui atnešė maždaug 700 mln. svarų sterlingų naudos, nes 4 mln. žmonių atvyko į Londoną paminėti Elizabeth II karūnavimo jubiliejaus ir čia nakvojo vidutiniškai išleisdami 175 svarus sterlingų.
Naujausi komentarai