ES Ukrainai išmokėjo paskutinę šių metų finansinės pagalbos dalį – 1,5 mlrd. eurų Pereiti į pagrindinį turinį

ES Ukrainai išmokėjo paskutinę šių metų finansinės pagalbos dalį – 1,5 mlrd. eurų

2023-12-21 11:55

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pranešė, kad Ukrainai pervesti paskutiniai 1,5 mlrd. eurų iš šių metų 18 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos paketo.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Freepik.com nuotr.

„Šiandien išmokėjome Ukrainai paskutinius 1,5 mlrd. eurų iš mūsų 2023 metams Ukrainai skirto 18 mlrd. eurų pagalbos paketo“, – socialiniame tinkle „X“ pranešė U. Von der Leyen. Ji pridūrė, kad Europos Sąjunga turi pasiekti susitarimą toliau teikti Ukrainai paramą, reikalingą atkurti ir reformuoti šalį, „narystės siekiančią kaimynę ir draugę“. 

2022 m. pabaigoje ES susitarė dėl 18 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos paketo Ukrainai, per visus 2023 metus šaliai kas mėnesį buvo išmokama po 1,5 mlrd. eurų. Šis paketas kartu su kitų tarptautinių donorų pagalba skirtas palaikyti Ukrainos gebėjimą atlikti svarbiausias socialines funkcijas ir garantuoti stabilumą kariaujančioje šalyje.

Daugiau naujienų