ES neatmeta galimybės sustabdyti bevizį režimą Serbijai

Europos Komisija penktadienį sakė neatmesianti galimybės sustabdyti Serbijai taikomą išimtį, pagal kurią jos piliečiams, vykstantiems į Europos Sąjungą, nereikia vizų, jei Belgradas nepažabos nelegalios migracijos iš Serbijos teritorijos į bloką.

„Neatmesiu nieko, bet tikrai manau ir tikrai tikiuosi, kad gerai bendradarbiausime“, – sakė už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson (Ilva Johanson), atvykusi į ES vidaus reikalų ministrų susitikimą šiai problemai aptarti.

Serbijos, kuri nėra ES narė, bet siekia ja tapti, piliečiams galioja bevizis kelionių į bloką režimas. Tačiau Bendrijos šalys narės nepatenkintos tuo, kad Serbija tapo svarbia tarpine stotele migrantams iš kitų valstybių, įskaitant Siriją, Afganistaną, Turkiją, Indiją, Burundį, Kubą ir Tunisą, siekiantiems patekti į ES.

Nors šių šalių piliečiams reikia ES vizos, daugumai jų, išskyrus sirus ir afganistaniečius, nereikia Serbijos vizos.

Šiais metais jau užregistruota daugiau kaip 106 tūkst. neteisėtų atvykimų į ES vadinamuoju Vakarų Balkanų keliu, einančiu per Serbiją. Šis skaičius yra 170 proc. didesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Serbija turi priderinti savo vizų praktiką prie ES, jei nori tapti kandidate

Sirai ir afganistaniečiai dažnai turi svarių priežasčių prašyti prieglobsčio ES, bet daug kitų šalių piliečių „reikia sugrąžinti į jų kilmės šalis“, sakė Y. Johansson.

Austrija ir Belgija skundžiasi, kad jose prieglobsčio prašytojų dabar yra tiek, kiek nebūdavo nuo 2015–2016 metų, kai į ES atvyko per milijoną nuo karo bėgusių sirų.

Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer) Serbijos politiką dėl vizų pavadino „nelabai gera“ ir sakė, kad ji nustatoma „pagal tai, kurios valstybės nepripažįsta Kosovo“. Anksčiau Serbijai priklausęs Kosovas, kuriame gyvena daugiausia albanai, 2008-aisiais paskelbė nepriklausomybę ir atsiskyrė, tačiau Belgradas to nepripažįsta.

Dauguma ES narių, tarp jų Vokietija, pripažįsta Kosovo nepriklausomybę, bet to nėra padariusios Ispanija, Slovakija, Graikija ir Rumunija.

„Serbija turi priderinti savo vizų praktiką prie ES, jei nori tapti kandidate“ į ES nares, sakė N. Faeser.

Y. Johansson informavo, kad kitą savaitę Berlyne susitiks su Serbijos ir kitų Balkanų šalių atstovais. Dar kitą savaitę panašus susitikimas turi įvykti Prahoje.


Šiame straipsnyje: SerbijaESbevizis režimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Įdomu tai, kad

Įdomu tai, kad portretas
Serbijoje Putinas paskelbtas šventuoju. Jo paveikslai demonstruojami su šventojo regalijomis. Tiesiog jų tokia nuomonė ir tokie įsitikinimai. Jiems Putinas yra šventas žmogus. Ir nieko čia nebepakeisi. Tiesiog žmonių vertybės tokios, įsitikinimai jų tokie. O kodėl visi vienodai turi būti bukagalviai ir aukoti gausias sumas pinigų korumpuotas ukrainiečių klikai? Kad ten jokia parama dorų žmonių nepasiekia, korumpuotas zelenskus susigrobęs viską, skelbė oficialios pasaulinio masto žiniasklaidos priemonės. Juk dar vasarį, kovo pačioje oradžioje siūloma buvo zelenskiui derėtis. Nesutiko. Dabar prarado 18 proc šalies teritorijos. Žmonių kiek nužudyta. Išgriebti pastatai. Ir mano nuomone, susirinko į tą konfliktinė teritoriją recidyvistai iš viso pasaulio,vper beveik 2,5 metų per pandemiją buvę be užimtumo, nematę moterų, pramogų, pinigųi, iems ir buvo suteikta erdve išsikrauti energiją. Ir vyksta tiesiog skerdynės. Manau, zelenskio klika griauna namus žudo žmones. Satelitų neapgausi.

Isvada

Isvada portretas
Sios salies valdzia-kremliaus satelitas. Nei NATO, nei ES jiems neturetu sviestis dar bent 50 metu.

tik

tik portretas
si es gauna nurodymus is pentagono kuri ko gero valdo sionsatanystai nes kas vyksta jav atmeus florida sveiku protu nepaaiskinama ir kuo toliau tuo baisiau kol patys jav zmones neatsipeikes nuo kosmaro kuri platina ju /valdartistai/ klonai ???===
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių