Europa ieško kompromisinio kandidato į svarbiausią Briuselio postą

 • Teksto dydis:

Europos šalių lyderiai ketvirtadienį vėl bandys rasti kompromisą dėl būsimo pagrindinės Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucijos vadovo, Europos Parlamento frakcijoms nesutarus dėl paramos konkrečiam kandidatui.

Nė vienas iš realiausiais pretendentais po praėjusį mėnesį įvykusių Europos Parlamento rinkimų laikytų politikų neužsitikrino bendro keturių didžiųjų tradicinių ideologijų partijų paramos, kad galėtų tapti Europos Komisijos pirmininku.      

Tai mažina grėsmę, kad ketvirtadienio viršūnių susitikimas gali peraugti į priešpriešą tarp konkuruojančių sostinių. Tačiau dėl to gali užsitęsti pastangos rasti tinkamą žmogų užimti aukščiausią postą Briuselyje. 

„Neprarandu atsargaus optimizmo, nes tie, su kuriais kalbėjausi, išreiškė pasiryžimą greitai apsispręsti“, – prieš ketvirtadienio viršūnių susitikimą sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.

ES lyderių susitikimams pirmininkaujantis D. Tuskas pavedė kolegoms sutarti dėl tinkamo kandidato pakeisti Jeaną-Claude'ą Junckerį (Žaną Klodą Junkerį) Europos Komisijos pirmininko poste. 

Taip pat ieškoma kandidatų į ES užsienio politikos vadovo ir Europos Parlamento pirmininko postus. Naujos sudėties Europos Parlamentas į savo pirmąjį posėdį susirinks liepos 2 dieną.  

Valstybių lyderiai nori kontroliuoti paskyrimų procesą ir dalijant aukščiausius postus išlaikyti balansą tarp vyrų ir moterų, Rytų ir Vakarų, mažųjų ir didžiųjų bloko valstybių 

Tačiau Europos Parlamento rinkimų rezultatai privertė pagrindinius konservatorių, socialistų, liberalų ir žaliųjų blokus suformuoti daugumos koaliciją.  

Partijos, rengiančios bendros politinės programos projektą, kol kas nesutarė dėl konkretaus lyderio.

Vienas iš galimų kandidatų yra europarlamentaras konservatorius iš Bavarijos Manfredas Weberis (Manfredas Vėberis), vadovaujantis daugiausiai vietų gavusios Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijai. 

Tačiau jam nepavyko palenkti į savo pusę olando Franso Timmermanso (Franso Timermanso) Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso (S&D) ar liberalų frakcijos „Atnaujinkime Europą“, palaikančios konkurencijos komisarę iš Danijos Margrethe Vestager (Margretę Vestager).

Galutinei kandidatūrai turi pritarti mažiausiai 21 iš 28 Bendrijos šalių lyderių ir dauguma 751 vietą turinčio Europos Parlamento narių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
... ir teks nieko nesutarus tai ES išsiskirstyt.

Cha-cha-cha

Cha-cha-cha portretas
Tegu net nesvajoja, kad bus pasiūlyta, nes kas nori storžievio vadovo - nieks. Galvoja, kad darkysis visoje Europoje, kaip kad Lietuvoje? Tokių teliukų, kaip Lietuvoje - niekur nerasi. Tik Lietuvoje aukos prieš savo budelius keliais šliaužioja, o Europos piliečiai išdidūs ir neleistųsi jojami.

Anonimas

Anonimas portretas
Nu ir kur mūsų mėlynoji magnolija, jau visų pamiršta, išskyrus broilerio partiją ? O tiek jau buvo skiesta apie jos kandidatūrą, kad beveik patikėjau, kad vadovaus Europai..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių