Pereiti į pagrindinį turinį

FTB direktorius reiškia susirūpinimą dėl nacionalinio saugumo dėl „TikTok“

2022-12-03 11:33

Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Chrisas Wray'us (Krisas Rėjus) penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl nacionalinio saugumo dėl „TikTok“, įspėjęs, kad populiariosios dalijimosi vaizdo įrašais programėlės kontrolė yra Kinijos vyriausybės, kuri „nepritaria mūsų vertybėms“, rankose.

freepik.com nuotr.

Ch. Wray'us sakė, kad FTB nerimauja, jog kinai gali kontroliuoti programėlės rekomendacijų algoritmą, „o tai leidžia jiems manipuliuoti turiniu ir, jei nori, naudoti jį įtakos operacijoms“.

Jis taip pat teigė, kad Kinija gali naudoti programėlę rinkdama duomenis apie savo naudotojus, kurie gali būti naudojami tradicinėms šnipinėjimo operacijoms.

„Visi šie dalykai yra vyriausybės, kuri nepritaria mūsų vertybėms ir kurios misija labai prieštarauja Jungtinių Valstijų interesams, rankose. Tai turėtų mums kelti susirūpinimą“, – sakė Ch. Wray'us Mičigano universiteto Geraldo R. Fordo (Džeraldo R. Fordo) viešosios politikos mokykloje susirinkusiai auditorijai.

Šie nuogąstavimai yra panašūs į tuos, kuriuos FTB vadovas išsakė praėjusį mėnesį, kai šis klausimas buvo iškeltas Kongrese. Jie išsakyti ir Vašingtone tebesitęsiančiose diskusijose apie programėlę.

Susirūpinusi Kinijos įtaka „TikTok“, 2020 metais Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija pagrasino uždrausti programėlę Jungtinėse Valstijose ir spaudė patronuojančiąją įmonę „ByteDance“ parduoti platformą kokiai nors JAV bendrovei.

Dabar amerikiečių pareigūnai ir bendrovė derasi dėl galimo susitarimo, kuris išspręstų Amerikos susirūpinimą dėl saugumo, o šis procesas, pasak Ch. Wray'aus, vyksta visose JAV vyriausybinėse agentūrose.

„Kaip anksčiau sakė direktorius Wray'us, FTB nuomonė yra svarstoma vykstančiose derybose su JAV vyriausybe“, – sakoma „TikTok“ atstovės spaudai Brooke Oberwetter (Bruk Oberveter) elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime.

„Nors negalime komentuoti šių konfidencialių diskusijų detalių, esame įsitikinę, kad einame keliu, kuris visiškai patenkins visus pagrįstus JAV nacionalinio saugumo klausimus, ir jau padarėme didelę pažangą siekdami įgyvendinti šiuos sprendimus“, – pridūrė ji.

„TikTok“ priklauso Pekine įsikūrusiai bendrovei „ByteDance“. Penktadienį paskelbtame „TikTok“ pareiškime pažymima, kad „ByteDance“ yra privati bendrovė ir kad „TikTok Inc.“, teikianti „TikTok“ paslaugą Jungtinėse Valstijose, yra JAV bendrovė, kuriai taikomi JAV įstatymai“.

Rugsėjį vykusiame Senato posėdyje „TikTok“ vyriausioji operacijų vadovė Vanessa Pappas (Vanesa Papas), atsakydama į abiejų partijų narių klausimus, teigė, kad bendrovė saugo visus Amerikos naudotojų duomenis ir kad Kinijos vyriausybės pareigūnai neturi prieigos prie jų.

„Niekada nesidalysime duomenimis, – sakė V. Pappas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų