Bendrame pareiškime G-7 narės Jungtinė Karalystė, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga teigė, kad Pchenjano veiksmai kelia rimtą grėsmę regioninei ir tarptautinei taikai bei stabilumui.
Ketvirtadienį, praėjus trims mėnesiams po to, kai pirmasis Šiaurės Korėjos palydovas netrukus po paleidimo nukrito į vandenyną, pradėtas antrasis bandymas iškelti žvalgybinį palydovą į orbitą vėl nepavyko.
Palydovą į orbitą turėjo iškelti kelių dalių raketa, kurioje naudojama ta pati technologija, kaip ir balistinėse raketose, kurias Pchenjanui draudžiama kurti remiantis Jungtinių Tautų rezoliucijomis.
„Nepaisant nuolatinių tarptautinės bendruomenės raginimų, Šiaurės Korėja ir toliau intensyvina savo eskalavimo veiksmus, paleisdama rekordinį skaičių balistinių raketų“, – išplatintame pranešime sakė ministrai.
Anot jų, šie veiksmai rodo, kad Šiaurės Korėja yra pasiryžusi plėtoti ir įvairinti savo neteisėtus branduolinius ir balistinių raketų pajėgumus.
„Į neapgalvotus Šiaurės Korėjos veiksmus turi būti reaguojama greitai, vieningai ir ryžtingai tarptautiniu mastu, visų pirma per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą“, – pridūrė ministrai.
Trys G-7 narės – JK, Prancūzija ir JAV – yra nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės, tačiau kitos dvi – Kinija ir Rusija – linkusios palankiau vertinti Šiaurės Korėją.
„Apgailestaujame dėl Šiaurės Korėjos pasirinkimo nukreipti savo ribotus išteklius neteisėtų masinio naikinimo ginklų ir balistinių raketų programų finansavimui“, – teigiama pranešime.
JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) ketvirtadienį taip pat pasmerkė Šiaurės Korėjos veiksmus ir paragino nutraukti Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimus, pranešė jo atstovė spaudai.
„Bet koks KLDR paleidimas naudojant balistinių raketų technologiją prieštarauja atitinkamoms Saugumo Tarybos rezoliucijoms“, – sakė jo atstovė spaudai Florencia Soto Nino (Florensija Soto Ninjo), pavartodama Šiaurės Korėjos oficialaus pavadinimo santrumpą.
„Generalinis sekretorius dar kartą ragina KLDR nutraukti tokius veiksmus ir skubiai atnaujinti dialogą be išankstinių sąlygų, kad būtų pasiektas tvarios taikos ir visiškos bei patikrinamos Korėjos pusiasalio denuklearizacijos tikslas“, – pridūrė ji.
Naujausi komentarai