Po derybų Japonijoje grupė taip pat pareiškė, kad jos parama Ukrainai kare su Rusija niekada nesusvyruos, ir paragino Kiniją neremti Maskvos šiame konflikte.
„Pabrėžiame, jog būtina imtis skubių veiksmų, kad būtų išspręsta vis didėjanti humanitarinė krizė Gazos Ruože (...). Remiame humanitarines pauzes ir koridorius, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos reikalingai skubiai pagalbai, civilių judėjimui ir įkaitų paleidimui“, – sakoma bendrame pareiškime.
Ministrai taip pat pabrėžė Izraelio teisę gintis ir ginti tautą pagal tarptautinę teisę, žydų valstybei siekiant užtikrinti, kad nepasikartotų spalio 7-osios kruvini „Hamas“ išpuoliai.
Pareiškime priduriama: „Raginame Iraną susilaikyti nuo paramos „Hamas“ ir tolesnių veiksmų, kuriais destabilizuojami Artimieji Rytai, įskaitant paramą Libano „Hezbollah“ ir kitiems nevalstybiniams veikėjams, ir pasinaudoti savo įtaka šioms grupuotėms, kad būtų mažinama įtampa regione.“
Humanitarinė pertrauka ir degalai už įkaitų išlaisvinimą
Nuo spalio 7 dienos, kai „Hamas“ kovotojai surengė išpuolį, per kurį Izraelyje žuvo 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, Izraelio kariuomenė nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą.
„Hamas“ valdoma Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 10,3 tūkst. asmenų.
Pirmadienį Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) paskelbė, kad į palestiniečių anklavą nebus tiekiami degalai ir kad ugnis nebus nutraukta, jei nebus paleista daugiau kaip 240 „Hamas“ įkaitais paimtų žmonių.
Jis taip pat sakė, jog pasibaigus karui Izraelis ketina užtikrinti bendrą saugumą Gazos Ruože, tačiau prieš tai gali būti paskelbta humanitarinių pauzių, kad būtų galima paleisti įkaitus ir pristatyti pagalbą į apgultą teritoriją.
Akivaizdu, ypač šiuo metu, kad visame pasaulyje kai kurios šalys labai atidžiai stebi, kaip mes toliau remsime Ukrainą.
Antradienį Vašingtonas pareiškė nepritariantis naujai ilgalaikei Izraelio okupacijai Gazos Ruože.
Nuovargis dėl karo Ukrainoje
G-7 išplatintame pareiškime dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje teigiama, kad ši šalių grupė įsipareigoja tvirtai remti Kyjivą jo kovoje už nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą.
„Taip pat raginame Kiniją nepadėti Rusijai kariauti prieš Ukrainą, [raginame] spausti Rusiją nutraukti karinę agresiją ir remti teisingą ir ilgalaikę taiką Ukrainoje“, – sakoma pareiškime.
G-7 šalių užsienio reikalų ministrai taip pat sakė sveikinantys Pekino dalyvavimą Ukrainos vadovaujamame taikos procese.
Prie G-7 ministrų susitikimo nuotoliniu būdu prisijungė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
Japonijos užsienio reikalų ministrė Yoko Kamikawa (Joko Kamikava) pažymėjo, kad net ir toliau didėjant įtampai Artimųjų Rytų regione, labai svarbu, kad G-7 vieningai pasiųstų tarptautinei bendruomenei aiškią žinią, jog ši grupė ir toliau rems Ukrainą.
Artėjant antrosioms karo metinėms ir sunkiai įsitvirtinant ilgai lauktam Kyjivo kontrpuolimui, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reguliariai susitinka su Vakarų lyderiais, kad būtų išvengta nuovargio dėl konflikto.
Taip pat baiminamasi, kad Rusija ateinančią žiemą vėl rengs išpuolius prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą.
Praėjusią žiemą dėl Maskvos smūgių daugelis Ukrainos gyventojų liko be šildymo ir elektros.
„Akivaizdu, ypač šiuo metu, kad visame pasaulyje kai kurios šalys labai atidžiai stebi, kaip mes toliau remsime Ukrainą“, – anksčiau šią savaitę sakė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok).