Gražuolių fabrikas Pereiti į pagrindinį turinį

Gražuolių fabrikas

2008-09-27 09:00
Gražuolių fabrikas
Gražuolių fabrikas

Šešiasdešimtmetį elegantišką ir tyliai kalbantį Osmelį Sousą nuolat supa nepakartojamo grožio moterys. Jis net laikomas vieno didžiausių Venesuelos turtų – gražuolių – garsiausiu puoselėtoju. Į savo darbą paruošti merginas grožio konkursams O.Sousa žiūri labai rimtai. Jo tikslas – užauginti naują "Mis visatą", o pasiruošimas vien tik konkursui "Mis Venesuela" nelabai skiriasi nuo aukščiausio lygio sportininkų ruošimosi olimpiadoms.

Aiški ir griežta sistema

JAV ir daugelyje kitų Vakarų valstybių grožio konkursai pastaraisiais metais vis dažniau tampa pajuokos objektu. Tai laikoma tiesiog moters pavertimu dailia vartojimo preke, nes viskas susideda iš kvailų klausimų ir nesibaigiančių maudymosi kostiumėlių paradų.

Užtat "Mis Venesuela" kasmet tampa labiausiai žiūrima televizijos laida Venesueloje. Žėrintis reginys – tai ilgų mėnesių O.Sousos ir jo komandos darbo vaisius.

Pageidavimą dalyvauti atrankoje pareiškia tūkstančiai 17–25 metų moterų. 500 jų atrenkamos dalyvauti savo valstijų grožio konkursuose. Šešiasdešimt nugalėtojų patenka į "Mis Venesuelos" mokyklą Karakase. Čia merginos du mėnesius intensyviai treniruojasi prieš atranką, kurioje O.Sousa ir jo komanda atsirenka 28 gražuoles.
Būtent jos ir varžosi dėl "Mis Venesuelos" karūnos, o vėliau viena jų – dėl "Mis visatos" titulo. Kitose šalyse nėra tokio organizavimo.

Režimas kaip karo mokykloje

Grožio akademija "Mis Venesuela" – didžiulis rožinis pastatas Avilos kalno papėdėje, šiaurinėje Karakaso dalyje. Studentės ne iš sostinės apgyvendinamos čia pat – juk jų diena trunka nuo aštuntos ryto iki dešimtos vakaro. Laimingosios, kurios varžysis tarptautiniuose konkursuose, mokykloje lieka visus metus.

Pasak O.Sousos, mokykloje merginos skatinamos siekti būti grožio karalienėmis. Daugiau kaip dešimt mokytojų moko, kaip vaikščioti avint aukštakulnius, kaip pozuoti fotografams, lavina balsą ir judesius, dėsto etiketą, rodo pagrindinius interviu metodus, moko pasidaryti makiažą.

Aštuoniolikmetė Jennipher Bortolas niekada nebuvo išvykusi iš savo valstijos, kol nepateko į grožio akademiją Karakase. Iš pradžių čia jai pasirodė labai sunku. Režimas kaip karo mokykloje, skirtumas tik tas, kad nereikia dėvėti uniformų.

Lietuviško kraujo turinti 22-ejų Ly Jonaitis, tapusi "Mis Venesuela 2007", irgi sako, kad pasiruošimas buvo sunkus, bet ji tikrai darytų tai dar kartą. Dabar gražuolė turi savo varjetė šou.

Chirurgo skalpelis – ne tabu

O.Sousa pripažįsta, kad norint sukurti tobulą pretendentę tenka imtis ir plastinės chirurgijos. Jam tokios radikalios priemonės kaip poodinių riebalų nusiurbimas, atrodo esąs paprasčiausias kelias įveikti nereikalingą pretendenčių į karūną svorį. Jei mergina tingi prakaituoti sporto salėje, o talijos liniją reikia patobulinti, kur kas lengviau viską sutvarkyti vienu sykiu. Nosys ir šlaunys dažnai tobulinamos besimokant mokykloje, bet, pasak O.Sousos, tai tėra mažos pataisos.

Merginoms visoje šalyje diegiama, kad išvaizda lemia viską. "Tu trokšti būti tokia, kaip "misės", – sako 21 metų studentė iš Karakaso Yenniffer Ferreira, kuriai prieš dvejus metus įdėti krūtų implantai. – Jos lieknos, gražios, tiesiog tobulos." Jos draugė ir bendramokslė devyniolikmetė Greys Pealoza dabar sveiksta po vasarą atliktų krūtų didinimo ir nosies formos tobulinimo operacijų.

Kad ir ką galvotum apie O.Sousos metodus, "Mis Venesuelos" mokykla yra tikra čempionų kalvė. Nuo 1969-ųjų jos globotinės pelnė labai daug laurų, tarp jų – septynis "Mis pasaulis" ir "Mis visata" titulus.

"Mes visada turėjome gražių moterų, O.Sousa tik parodė jas pasauliui", – britų dienraščiui "The Times" sakė O.Sousos mokinė Y.Ferreira.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų