Pereiti į pagrindinį turinį

"Hamas" išleido animacinį filmą apie pagrobtą Izraelio karį

2010-04-26 19:19
"Hamas" išleido animacinį filmą apie pagrobtą Izraelio karį
"Hamas" išleido animacinį filmą apie pagrobtą Izraelio karį / AFP nuotr.

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas "Hamas" sekmadienį išleido animacinį filmą, kuris gali būti suprantamas kaip perspėjimas Izraeliui, jog prieš ketverius metus pagrobtas vienas žydų valstybės karys bus nužudytas, jeigu nebus įvykdyti palestiniečių reikalavimai.

Trumpas, tačiau įtaigus filmas, kuriame pagrobto Izraelio seržanto Gilado Schalito (Gilado Šalito) senyvas tėvas vaizduojamas klajojantis tuščiomis gatvėmis, laikydamas sūnaus nuotrauką, o pabaigoje pasirodo uždaras "Viltis tebėra", tapo dar vienu stiprėjančio "Hamas" žiniasklaidos sektoriaus produktu.

Islamistų televizijos ir radijo kanalai nuolat transliuoja "Hamas" šalininkų sukurtas dainas ir muzikinius klipus, kuriuose grasinama žydų valstybei arba šlovinami šios grupuotės kovotojai.

Tačiau pastarasis animacinis filmas, kurį parodė daugelis Izraelio televizijos kanalų, susijęs su daugeliui izraeliečių opia tema: koks likimas ištiko G.Schalitą, kurį "Hamas" kovotojai pagrobė 2006 metų birželį.

Tą vaizdo įrašą savo tinklalapyje paskelbęs "Hamas" sukarintas sparnas nurodė siekiantis spausti Izraelį priimti palestiniečių reikalavimą apsikeisti kaliniais, taip pat perspėti Izraelio vyriausybę, kad jai gali tekti pasigailėti, jeigu dėl to nebus greitai susitarta.

G.Schalito tėvas, kuris po sūnaus pagrobimo tapo plačiai žinomas Izraelyje, yra pagrindinis veikėjas naujajame 200 sekundžių trukmės filme hebrajų kalba su angliškais ir arabiškais subtitrais.

Noamas Schalitas (Noamas Šalitas) paprastai būna švariai nusiskutęs, tačiau šio filmo pabaigoje rodomas užsiželdęs išsitaršiusią žilą barzdą ir besiramsčiuojantis lazda. Tai buvo akivaizdi užuomina, kad kario tėvas gali pasenti, kol jo sūnus bus paleistas.

Filme vaizduojama, kaip Noamas eina šalia skelbimų, kuriame Izraelio lyderiai žada išlaisvinti jo sūnų arba gauti informacijos apie jo likimą. Jis perskaito laikraštyje išspausdintą skelbimą, kuriame siūloma 50 mln. JAV dolerių už informaciją apie pagrobto kario buvimo vietą, tada išmeta laikraštį į šiukšliadėžę.

Šio filmo garso takelyje girdimos ištraukos iš praeitų metų spalį "Hamas" paskelbto įrašo, turinčio įrodyti, kad G.Shalitas tebėra gyvas. Tas vaizdo įrašas buvo paskelbtas tebevykstant deryboms dėl pagrobto kario iškeitimo į maždaug tūkstantį Izraelyje kalinamų palestiniečių, tačiau nuo to laiko jokios pažangos jose nebuvo pasiekta.

Filmo pabaigoje pasirodo užrašas hebrajų ir arabų kalbomis, skelbiantis, jog Izraelio vyriausybei pavyko susitarti dėl apsikeitimo belaisviais. Noamas Schalitas vaizduojamas sėdintis netoli Erezo perėjos prie Izraelio ir Gazos Ruožo sienos, kurioje iš juodo mikroautobuso iškeliamas karstas, uždengtas Izraelio vėliava.

Kario tėvas sušunka ir nubunda, suvokęs, jog užmigo sėdėdamas autobusų stotelėje. Ekrane pasirodo užrašas: "Viltis tebėra".

Noamas Schalitas šį filmą pavadino psichologinio karo priemone, taip pat paragino "Hamas" susitarti su Izraeliu, kad būtų sušvelninta žydų valstybės ir Egipto vykdoma palestiniečių anklavo blokada, dėl kurios apie 1,5 mln. Gazos Ruožo gyventojų priversti kęsti skurdą.

"Hamas" lyderiams geriau sektųsi, jeigu jie, užuot leidę filmus ir dainas, rūpintųsi tikraisiais kalinamų palestiniečių ir eilinių Gazos Ruožo piliečių interesais, nes jie jau seniai tapę savo lyderių įkaitais", - sakoma pagrobto Izraelio kario tėvo pranešime.

"Hamas" pradėjo intensyviai vystytis savo žiniasklaidos aparatą nuo 2007 metų, kai islamistai užgrobė Gazos Ruožo kontrolę, išviję Vakarų šalių remiamam palestiniečių prezidentui Mahmoudui Abbasui (Mahmudui Abasui) ištikimas pajėgas.

Vakarų Krante veikiančio Bir Zeito žiniasklaidos profesorius Nashatas al Aqtashas (Našatas Aktašas) sako, kad "Hamas" daug investavo į žiniasklaidos technologijas, nes jomis labai patogu skleisti savo ideologiją. Panašią taktiką taip pat naudoja kitos sukilėlių grupuotės.

Atsiradus pigesnėms animacijos technologijoms, tapo paprasčiau kurti filmus, kurie gali būti platinami internetu, neatskleidžiant kūrėjų tapatybių, aiškino N.al Aqtashas.

"Hamas" atsisakė atskleisti, kas sukūrė sekmadienį išplatintą filmą.

Izraelis kritikavo šį filmą, sakydamas, kad jame nederamai naudojamasi G.Schalitų artimųjų skausmu. Šios šeimos nelaimė sulaukė didelio atgarsio tarp Izraelio žydų, daugeliui kurių privaloma atlikti karinę tarnybą. Izraeliečių šeimos suvokia, kad G.Shalito likimas gali ištikti bet kurios šeimos sūnų ar dukrą.

Izraelio vyriausybės atstovas spaudai Markas Regevas pareiškė, kad naujasis filmas pademonstravo Gazos Ruožo islamistų "teroristinį žiaurų charakterį".

"Hamas" animacinis filmas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų