Daugelis Indijos universitetų taiko komendanto valandas moterims, nors studentams vyrams leidžia ir nenakvoti bendrabutyje. Kritikai sako, kad tokia politika yra seksistinė ir atgyvenusi.
Per televizijos pokalbių laidą paklausta apie šią praktiką, Manekha Gandhi atsakė, jog tai yra būtina siekiant apsaugoti jaunas moteris nuo jų pačių hormonų.
„Kad būtumėt apsaugotos nuo jūsų pačių hormonų protrūkių, galbūt (nustatoma) tam tikra apsauga, nubrėžiama raudona linija“, – sakė ji. Ministrės komentarus pirmadienį transliavo naujienų televizija NDTV.
„Tai tikrai dėl jūsų pačių augumo“, – per specialią laidą, skirtą ateinančiai Moters dienai, studijoje susirinkusiems koledžų studentams pasakė ministrė.
Pasak M.Gandhi, panaši komendanto valanda turėtų būti įvesta ir studentams vyrams, bet daugelis socialinės žiniasklaidos vartotojų šaipėsi iš jos komentarų.
„Žinot, kas būtų saugiausia? Užrakinkit hormonų veikiamus vyrus, o ne atimkit iš moterų teisę gyventi visavertį gyvenimą“, – „Twitter“ parašė vienas kritikas.
M.Gandhi, kuri yra opozicijos lyderės Sonios Gandhi svainė, prieštaringų vertinimų sulaukia ne pirmą kartą.
Pernai ji supykdė moterų teisių gynėjus, siekiančius įstatymo prieš žaginimą santuokoje. Ji pasakė, kad tai netinka Indijai, nes jos visuomenė santuoką laiko šventa ir neliečiama.
Ministrė taip pat yra sakiusi, kad schizofrenija sergantys žmonės neturėtų dirbti, ir ragino privalomai nustatinėti dar negimusių vaikų lytį, nors tokia praktika Indijoje yra nelegali dėl moteriškos lyties embrionų abortų pavojaus.
2015 metais Delio studentės pradėjo kampaniją prieš komendanto valandas „Pinjra Tod“ („Ištrūk iš narvo“).
Universitetų bendrabučiai tokias taisykles paprastai aiškina susirūpinimu dėl jaunų moterų saugumo šalyje, kurioje paplitęs seksualinis smurtas.
Naujausi komentarai