Itin padaugėjo užsikrėtusiųjų koronavirusu: drastiškų priemonių ėmėsi ne tik Italija

 • Teksto dydis:

Pietų Korėja sekmadienį pranešė apie staigų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų šuolį, o Italija ir Iranas ėmėsi drastiškų izoliavimo priemonių, pasauliui vis labiau nerimaujant dėl epidemijos.

Dėl užkrato plitimo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėjo, kad atsakui į Kinijoje atsiradusį virusą COVID-19, kuriuo užsikrėtė per 77 tūkst. daugiau nei 25 šalyse, yra itin nepasiruošusios Afrikos valstybių sveikatos apsaugos sistemos.

Pietų Korėjoje dėl koronaviruso paskelbtas maksimalus pavojaus lygis, sekmadienį pranešė prezidentas Moon Jae-inas (Mun Džejinas), užsikrėtusiųjų skaičiui per savaitgalį beveik patrigubėjus ir pasiekus 556.

Aukų skaičius šalyje išaugo nuo dviejų iki keturių, ministrui pirmininkui Chung Sye-kyunui (Čung Sjegjunui) ankstesnę dieną perspėjus, kad padėtis Pietų Korėjoje gali tapti „rimta“.

Neseniai paaiškėjo, kad pietiniame Tegu mieste įsikūrusi Šinčondžio (Shincheonji) Jėzaus bažnyčia, daugelio laikoma sekta, yra viruso protrūkio židinys, susirgus šimtams jos narių.

Chung Sye-kyunas  paragino korėjiečius vengti didelių susibūrimų, įskaitant religines pamaldas.

Moon Jae-inas sekmadienį po vyriausybės posėdžio dėl viruso pareiškė, kad „kelios artimiausios dienos bus itin svarbios“.

„Vyriausybė, remdamasi ekspertų rekomendacijomis, iki maksimalaus padidins pavojaus lygį“, – pridūrė Moon Jae-inas.

Vis dėlto jis nenurodė, kokių priemonių ketinama imtis.

„Išskirtinės priemonės“

Tuo metu Italija ir Iranas, siekdami sulaikyti viruso plitimą, ėmėsi tam tikrų priemonių, kurias anksčiau taikė tik Kinija. Viruso epicentru tapusioje Hubėjaus provincijoje buvo praktiškai uždaryti keli miestai; tai paveikė dešimtis milijonų žmonių.

Italų pareigūnai ragina daugiau kaip 50 tūkst. žmonių, gyvenančių keliolikoje šiaurinių Italijos miestų netoli Milano, likti namuose; ten buvo uždarytos parduotuvės ir mokyklos.

Italija, kur atvirtintos kelios dešimtys užsikrėtimo COVID-19 atvejų, penktadienį tapo pirmąja Europos šalimi, pranešusia apie vieno iš savo piliečių mirtį nuo viruso, o šeštadienį užregistruotas antras mirties atvejis.

Abi viruso aukos Italijoje buvo pagyvenusio amžiaus.

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) nurodė, kad jo vyriausybė svarsto imtis „išskirtinių priemonių“.

Italų pareigūnai sako, kad visi susirgusieji Lombardijos regione susiję su vienu 38-erių vyru, vietos žiniasklaidos teigimu, sausį vakarieniavusiu su iš Kinijos atvykusiu draugu, nors jam koronavirusas diagnozuotas nebuvo.

Kinijai sekmadienį pranešus apie 97 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus, bendras jų skaičius pasiekė 2 442. Taip pat šalyje užfiksuoti 648 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtė beveik 80 tūkst. žmonių, dauguma jų – Kinijoje.

Dauguma užsikrėtimo ir mirties atvejų užfiksuota sunkiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiame Uhano mieste, kur, manoma, šis virusas gruodžio mėnesį atsirado viename egzotinių gyvūnų turguje.

Nors pastarąsias kelias dienas naujai registruojamų ligos atvejų skaičius Kinijoje mažėjo, painiavą dėl duomenų kelia šalies sprendimai kelis kartus pakeisti atvejų skaičiavimo metodiką.

Taip pat didėja susirūpinimas dėl viruso diagnozavimo sudėtingumo.

Japonija sekmadienį patvirtino, kad viena moteris, kuriai COVID-19 nebuvo diagnozuotas ir kuri buvo išleista iš karantinuoto kruizinio laivo „Diamond Princess“, vėliau buvo nustatyta ši liga.

Japonija jau sulaukė kritikos dėl tvarkymosi su situacija dėl to laivo, kur nustatyta daugiau kaip 600 viruso atvejų.

Daugeliui keleivių buvo leista palikti laivą neatlikus tinkamų tyrimų arba nepaisant jų artimo kontakto su užsikrėtusiais žmonėmis.

Daugiau kaip 1 000 įgulos narių tebėra laive, jie turėtų ten praleisti 14 dienų karantiną.

Nerimas dėl Afrikos

Iranas sekmadienį liepė uždaryti mokyklas, universitetus ir kultūros centrus 14-oje provincijų, šiitiškoje respublikoje nuo koronaviruso mirus penkiems žmonėms – tai yra didžiausias aukų skaičius už Rytų Azijos ribų ir pirmieji tokie atvejai Artimuosiuose Rytuose.

Protrūkis Irane prasidėjo trečiadienį, o užsikrėtimo atvejų greitai padaugėjo iki 28.

„Susirūpinimą kelia tai,.. kad mes užfiksavome... labai greitą plitimą [Irane] pastarosiomis dienomis“, – sakė PSO Pasaulio pasirengimo infekcijų rizikai padalinio vadovė Sylvie Briand (Silvi Briand).

Irakas ketvirtadienį apribojo susisiekimą su Iranu, o Kuveito nacionalinė oro susisiekimo bendrovė „Kuwait Airways“ įšaldė skrydžius į šiitišką respubliką.

Nors Egiptas yra vienintelė Afrikos šalis, kurioje patvirtintas užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejis, PSO perspėjo, jog žemynui iškilo rimtas pavojus, ir paragino Afrikos Sąjungos valstybes nares glaudžiau bendradarbiauti.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas) teigė, kad reikalingų gydymo priemonių, tokių kaip kvėpavimo palaikymo aparatai, „trūksta daugelyje Afrikos šalių, ir tai kelia susirūpinimą“.

JAV valstybės departamento pareigūnai savo ruožtu pareiškė, kad nerimą dar labiau kursto tūkstančių su Rusija siejamų socialinių tinklų paskyrų koordinuotos pastangos skleisti sąmokslo teorijas, kad protrūkis esą yra JAV manevras, skirtas padaryti žalos Kinijai.

Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė tokį kaltinimą kaip „žinomai melagingą“.

Pakistanas ir Afganistanas nutraukė susisiekimą su Iranu

Pakistanas sekmadienį uždarė savo sausumos sieną su Iranu, o Afganistanas įšaldė susisiekimą oro ir antžeminiu transportu su kaimynine šiitiška respublika, regione augant nerimui dėl greitai daugėjančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Tiek Afganistanas, tiek Pakistanas turi ilgas akytas sienas su Iranu, kurias dažnai kerta kontrabandininkai ir prekeiviai žmonėmis, o milijonai Afganistano pabėgėlių šiuo metu gyvena šiitiškoje respublikoje, todėl būgštaujama, kad infekcija gali lengvai išplisti į šias šalis.

„Uždarėme savo sieną su Iranu dėl pranešimų apie ten plintantį koronavirusą“, – pareiškė aukšto rango pareigūnė Ayesha Zehri (Aješa Zehri), dirbanti su Iranu besiribojančioje Pakistano pietvakarinėje Beludžistano provincijoje.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad panašių priemonių ėmėsi Kabulas.

„Siekdamas užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui ir apsaugoti visuomenę, Afganistanas sustabdo bet kokį keleivių judėjimą (oro ir žemės transportu) į Iraną ir iš jo“, – tviteryje paskelbė afganų Nacionalinio saugumo taryba.

Turkija sako laikinai uždarysianti sieną

Turkija sekmadienį paskelbė, kad „laikinai“ uždarys savo sausumos sieną su kaimyniniu Iranu, augant nerimui dėl didėjančio koronaviruso atvejų skaičiaus.

„Nusprendėme laikinai uždaryti sausumos sieną mūsų kaimyniniame Irane padaugėjus [COVID-19] atvejų skaičiui“, – žurnalistams sakė turkų sveikatos ministras Fahrettinas Koca (Fachretinas Kodža).

Pasak ministro, sausumos siena bei susisiekimas su Iranu geležinkeliais bus uždarytas nuo 17 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku.

Jis pridūrė, kad nuo sekmadienio 20 val. Turkijos (19 val. Lietuvos) laiku į Turkiją bus nebeįleidžiami iš Irano atskridę lėktuvai, tačiau skrydžiai į Iraną tęsis.

F. Koca sakė, kad Turkijai „kelia nerimą“ augantis užsikrėtusiųjų kaimyninėje valstybėje skaičius, todėl, pasitarusi su iraniečių pareigūnais, turkų valdžia buvo priversta imtis tokių priemonių.

Izraelis skyrė karantiną mokiniams

Beveik 200 Izraelio mokinių, kontaktavusių su koronavirusu COVID-19 užsikrėtusiais turistais iš Pietų Korėjos, sekmadienį buvo skirtas dviejų savaičių karantinas, informavo žydų valstybės švietimo ministerija.

Šinčondžio (Shincheonji) Jėzaus bažnyčios nariai pietų korėjiečiai vasario 8–15 dienomis apžiūrinėjo Izraelio lankytinas vietas, o turistams sugrįžus namo 18 iš jų buvo diagnozuota mirtinai pavojinga infekcija.

Izraeliečių sveikatos apsaugos ministerija paragino savarankiškai laikytis karantino su šiais asmenimis galimai kontaktavusius žmones, įskaitant trijų skirtingų mokyklų 180 moksleivių ir 19 darbuotojų, sakiusių, kad jie buvo susitikę su minimais korėjiečiais.

Mokiniams ir darbuotojams – 18 mokytojų ir vienam apsauginiui – buvo liepta „pasilikti namuose“ 14 dienų, pranešė Švietimo ministerija.

Izraelyje penktadienį buvo patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis, susirgus vienam jo piliečiui, paskridusiam iš Japonijos ir prieš tai plaukiojusiam karantinuotu kruiziniu laivu „Diamond Princess“.

Šeštadienį žydų valstybės pareigūnai, imdamiesi priemonių viruso plitimui sustabdyti, neleido išlipti iš lėktuvo maždaug 200 užsieniečių, atvykusių iš Pietų Korėjos.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ko jūs čia tryzniojat - mūsų blodYnka-ministerė dar kaži kada PAREIŠKĖ kad Lietuva karūnos pasirodymui jau pasiruošus.

To coronas

To coronas portretas
Eik į palatą. Vaistus gerti laikas..

Pas mus

Pas mus portretas
nesugeba net roto ar niežų kontroliuoti (medikai apie epidemijas meluoja kad jų nėra) tai dėl šito maro tikrai nieko nedarys. Va nuolat varo kad čia nieko tokio
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių