J. Bidenui bus suleista COVID-19 vakcinos sustiprinančioji dozė

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį gaus vakcinos nuo COVID-19 sustiprinančiąją dozę, pranešė Baltieji rūmai.

78 metų metų lyderis, raginantis pradėti naudoti stiprinančiąsias dozes kaip naują kovos su koronaviruso pandemija priemonę, „gaus COVID-19 sustiprinančiąją injekciją, vadovaujantis“ JAV vyriausybės sveikatos apsaugos tarnybų rekomendacijomis, nurodė Baltieji rūmai.

J. Bidenas taip pat pasakys kalbą apie kovą su pandemija. Planuojama, kad tai įvyks 13 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku.

Amerikiečių sveikatos apsaugos tarnybos rekomendavo sustiprinančiąsias vakcinos dozes skirti trijų kategorijų asmenims: žmonėms nuo 65 metų amžiaus, 18–64 metų žmonėms, kuriems pasireiškia gretutinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip diabetas arba nutukimas, taip pat ypač dažnai susiduriantiems su virusu dėl savo darbo arba gyvenamosios vietos.

Jungtinėse Valstijose teisę gauti bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos trečiąją dozę turi apie 60 mln. žmonių, praeitą savaitę sakė J. Bidenas.

Jis pirmąja „Pfizer“ preparato doze buvo paskiepytas pernai gruodį, o antrąją gavo sausį, kai tebebuvo išrinktasis prezidentas.

J. Bidenas sakė, kad žmonės, pasiskiepiję bendrovių „Moderna“ arba „Johnson & Johnson“ vakcinomis, galėtų gauti sustiprinančiąsias dozes, kai tik būtų užbaigti jų poveikio tyrimai. Prezidentas išreiškė viltį, kad visi amerikiečiai įgis šią galimybę „greitu laiku“.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) penktadienį pranešė, kad duomenys apie „Moderna“ ir „J&J“ papildomų dozių poveikį bus įvertinti „ateinančiomis savaitėmis“.

J. Bidenas norėjo, kad amerikiečių masinis skiepijimas „Pfizer“ ir „Moderna“ preparatų papildomomis dozėmis būtų pradėtas jau šią savaitę.

Tačiau šis žingsnis buvo sustabdytas sveikatos apsaugos tarnybų. Šis žingsnis suskaldė medicinos ekspertų bendruomenę ir sukėlė neaiškumų dėl skiepijimo sustiprinančiosiomis dozėmis politikos.

CDC penktadienį apsisprendė neatsižvelgti į savo pačios ekspertų rekomendaciją paremti „Pfizer“ sustiprinančiąsias dozes dėl savo darbo didelę riziką susirgti COVID-19 patiriantiems asmenims.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Loni k

Loni k portretas
Tam seniui į šikną suleis sustiprintą dozę gliukozės, kad galėtų dar daugiau valdyti ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį.

NEMAČYS...

NEMAČYS... portretas
Pas jį jau ne smegenys, o plakta grietinėlė galvoje. Tai jau nepagydoma...

Tiesa

Tiesa portretas
Po trečios dozės kojas pakraštys.Dabar jau matosi ,kad su jo organizmų labai negerai.Manau vakcinos veikia neigiamai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių