„Kanada neturi planų pripažinti Talibaną kaip Afganistano vyriausybę, – kalbėjo J. Trudeau. – Jie jėga perėmė valdžią ir pakeitė tinkamai išrinktą demokratinę vyriausybę. Ir, pagal Kanados įstatymus... jie yra pripažįstami teroristine organizacija.“
Pirmadienį Jungtinės Valstijos pareiškė, kad Talibano vyriausybę Kabule pripažintų tik tuo atveju, jeigu ji užtikrintų moterų teisių laikymąsi ir nepalaikytų ryšių su teroristais.“
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) paragino Didžiojo septyneto (G-7) lyderius surengti pasitarimą Afganistano klausimu. Tuo metu Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) antradienį sakė, kad Bendrija turės vesti derybas su Talibanu.
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) anksčiau pareiškė, kad Vakarai vertins Talibaną „pagal jų veiksmus“.
Kanada per 12 metų trukusią savo misiją Afganistane – ilgiausiai trukusį šalies karą – buvo pasiuntusi daugiau kaip 40 tūkst. karių, dalyvavusių JAV vadovaujamos koalicijos operacijose. Per šią misiją žuvo iš viso 158 kanadiečių kariai.
2013 metais Otava įtraukė Talibaną į uždraustų teroristinių organizacijų sąrašą. Bet koks bendradarbiavimas su tokiais subjektais Kanadoje laikomas baudžiamuoju nusikaltimu.
Pagrįsdama savo sprendimą Kanada kaip „teroristinės taktikos“ pavyzdžius pateikė Talibano atakas prieš mergaičių mokyklas ir incidentą, kai mirtininkui sprogdintojui detonavus sprogmenų prikrautą automobilį Kabule žuvo mažiausiai 95 žmonės.
J. Trudeau sakė, kad dabartinis jo vyriausybės prioritetas – evakuoti iš Kabulo Kanados diplomatus ir su šalies tarnybomis bendradarbiavusius afganistaniečius. Premjeras taip pat nurodė, kad Kanada pasiruošusi priimti apie 20 tūkst. pabėgėlių iš Afganistano.
Naujausi komentarai