JAV sveikina ES susitarimą dėl rusiškos naftos kainų „lubų“

  • Teksto dydis:

Jungtinės Valstijos penktadienį pasveikino Europos Sąjungos (ES) susitarimą prisijungti prie Didžiojo septyneto (G-7) valstybių iniciatyvos Rusijos eksportuojamai naftai nustatyti 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) už barelį kainų viršutinę ribą ir pareiškė, jog tai „sulėtins“ Kremliaus „karo mašiną“.

„Džiugu, kad jie kartu žengia link kainų ribojimo“, – pareiškė reporteriams Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

„Mes ir toliau manome, kad kainų lubos padės apriboti pono [Vladimiro] Putino galimybes spekuliacijomis pelnytis naftos rinkoje ir toliau finansuoti karo mašiną, kuri toliau žudo nekaltus ukrainiečius“.

Lenkijos ambasadorius ES kiek anksčiau penktadienį pranešė, kad ES prisijungs prie G-7 šalių iniciatyvos nustatyti rusiškos naftos barelio kainų 60 JAV dolerių viršutinę ribą.

Nustatyti mažesnes kainų „lubas“ raginusi Lenkija atsiėmė savo prieštaravimą Europos pasiūlymui ir ši kainų ribojimo priemonė bus oficialiai patvirtinta savaitgalį, pareiškė reporteriams Andrzejus Sadosis (Andžėjus Sadosis).

„Galime formaliai pritarti sprendimui“, – pažymėjo jis ir paaiškino, kad ES valstybės narės sutarė paspartinti naujo – jau devintojo – sankcijų Rusijai paketo rengimą.

ES Tarybai pirmininkaujanti Čekija ir kitų valstybių narių diplomatai pareiškė, kad susitarimas dėl naftos kainų viršutinės ribos yra patvirtintas ir jau vykdoma atitinkama biurokratinė procedūra, reikalinga tam, kad susitarimas įsigaliotų.

Nuo pirmadienio ES pradės taikyti embargą rusiškos naftos kroviniams, taigi dabar Rusijos  „juodajam auksui“ bus taikomos ir kainų „lubos“, dėl kurių buvo politiniu lygmeniu susitarta su Vašingtonu ir turtingas demokratines valstybes vienijančia G-7 grupe.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę įspėjo, kad bet kokie Vakarų bandymai nustatyti rusiškos naftos kainų „lubas“ turės „rimtų pasekmių“ pasaulio rinkoms.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojerusiška naftaLenkijanaftos kainų lubosJohnas Kirby

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių