„Imdamiesi sankcijų prieš Rusijos naftos bendroves, tuštinsime Rusijos karo skrynią, o kiekvienas rublis, kurį paimame iš (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino rankų, padeda gelbėti ukrainiečių gyvybes“, – pažymėjo JK užsienio reikalų ministras Davidas Lammy (Deividas Lamis) savo ministerijos svetainėje paskelbtame pareiškime.
Jungtinės Valstijos penktadienį taip pat paskelbė plataus masto sankcijas Rusijos energetikos sektoriui ir įtraukė į „juodąjį“ sąrašą daugiau kaip 180 laivų bei dvi dideles naftos bendroves.
Šiomis sankcijomis „vykdomas Didžiojo septyneto (G-7) įsipareigojimas mažinti Rusijos pajamas iš energijos“, sakoma JAV Iždo departamento pranešime.
Iš viso Jungtinės Valstijos įveda sankcijas 183 naftą gabenantiems laivams, Rusijos naftos prekiautojams ir naftos telkinių paslaugų teikėjams, dviem didelėms Rusijos naftos bendrovėms – „Gazprom Neft“ ir „Surgutneftegaz“ – bei daugiau nei dvidešimčiai jų patronuojamųjų įmonių.
Tai yra didžiausios sankcijos, kurios iki šiol buvo įvestos Rusijos energetikos sektoriui, žurnalistams sakė administracijos aukšto rango pareigūnai ir pažymėjo, jog tikisi, kad šios sankcijos Rusijos ekonomikai kas mėnesį kainuos milijardus JAV dolerių.
Sankcijomis siekiama Jungtinėms Valstijoms suteikti papildomų svertų, kad Vašingtonas galėtų padėti tarpininkauti sudarant „teisingą taiką“ tarp Ukrainos ir Rusijos, pridūrė pareigūnai.
Tuo tarpu „Gazprom Neft“ penktadienį pasmerkė naujas JAV sankcijas įmonei, pavadinusi jas nepagrįstomis ir neteisėtomis, pranešė Rusijos valstybinės naujienų agentūros.
„Gazprom Neft“ mano, kad sprendimas įtraukti jos turtą į sankcijų sąrašą yra nepagrįstas, neteisėtas ir prieštaraujantis laisvos konkurencijos principams“, – pareiškė bendrovės atstovas, kurį citavo Rusijos valstybinės naujienų agentūros.
Naujausi komentarai