Pereiti į pagrindinį turinį

JK pradėjo tyrimą dėl „Apple“ ir „Google“ konkurencingumo mobiliuosiuose įrenginiuose

2025-01-24 07:00
BNS inf.

Jungtinė Karalystė (JK) ketvirtadienį pradėjo tyrimą dėl JAV milžinių „Apple“ ir „Google“ mobiliuosiuose įrenginiuose naudojamų technologijų konkurencingumo.

JK pradėjo tyrimą dėl „Apple“ ir „Google“ konkurencingumo mobiliuosiuose įrenginiuose
JK pradėjo tyrimą dėl „Apple“ ir „Google“ konkurencingumo mobiliuosiuose įrenginiuose / Asociatyvi freepik nuotr.

Konkurencijos ir rinkų institucija (CMA) teigė, kad jos „strateginės rinkos padėties“ tyrimuose bus vertinamos „mobiliosios ekosistemos“, apimančios operacines sistemas, programėlių parduotuves ir naršykles.

„Apple“ ir „Google“ savo ruožtu teigė, kad bendradarbiaus su CMA, ir pabrėžė, kad jos remia pasirinkimą rinkoje.

Reguliavimo institucijos vadovė Sarah Cardell (Sara Kardel) sakė, kad „konkurencingesnės mobiliųjų įrenginių ekosistemos galėtų paskatinti naujas inovacijas ir naujas galimybes teikiant įvairias paslaugas, kuriomis naudojasi milijonai žmonių“.

Pareiškime reguliavimo institucija pridūrė, kad sprendimus savo tyrimuose priims iki spalio pabaigos.

CMA pažymėjo, kad „beveik visuose JK parduodamuose mobiliuosiuose įrenginiuose iš anksto įdiegta „Apple iOS“ arba „Google Android“ operacinė sistema.

Be to, jų „programėlių parduotuvės ir naršyklės savo platformose užima išskirtines arba pirmaujančias pozicijas, palyginti su alternatyviais produktais ir paslaugomis“.

„Tai reiškia, kad „Apple“ ir „Google“ taip pat gali daryti didelę įtaką didžiajai daliai turinio, paslaugų ir technologijų plėtros, teikiamos mobiliuosiuose įrenginiuose“, – teigė CMA.

Apie tai CMA pranešė po to, kai praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl „Google“ dominuojančios padėties paieškos sistemų rinkoje ir jos poveikio vartotojams bei įmonėms.

JK leiboristų vyriausybė šią savaitę paskyrė buvusį interneto milžinės „Amazon“ vadovą Dougą Gurrą (Dagą Garą) laikinuoju CMA pirmininku, tikėdamasi, kad šis paskyrimas padės skatinti ekonomikos augimą.

Nors konkurencijos priežiūros institucijos visame pasaulyje daug dėmesio skiria technologijų milžinams tirti, britų vyriausybė mano, kad per didelis reguliavimas stabdo ekonomikos plėtrą.

„Konstruktyviai bendradarbiausime“

„Google“ teigė, kad konstruktyviai bendradarbiaus su CMA, jai vykdant šį tyrimą.

Bendrovė taip pat „sieks tokių rezultatų, kurie neužkirstų kelio vartotojų ir įmonių pasirinkimui bei galimybėms ir nesukeltų naudotojams naujų pavojų saugumui ir privatumui“, sakė „Google“ vyresnysis konkurencijos direktorius Oliveris Bethellas (Oliveris Betelas).

„Taip pabrėšime savo įsipareigojimą laikytis inovacijoms palankios, įrodymais pagrįstos reguliavimo tvarkos, kuri sudaro sąlygas nuolatinėms investicijoms ir augimui JK“, – sakė jis.

„Apple“ teigė, kad „tiki klestinčiomis ir dinamiškomis rinkomis, kuriose gali klestėti inovacijos“.

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime ji pridūrė, kad „vien JK „iOS“ programėlių ekonomika palaiko šimtus tūkstančių darbo vietų ir suteikia galimybę dideliems ir mažiems kūrėjams pasiekti vartotojus patikimoje platformoje“.

„Toliau konstruktyviai bendradarbiausime su CMA, jos darbui šiuo klausimu toliau vystantis“, – teigiama pareiškime.

CMA pažymėjo, kad 94 proc. vyresnių nei 16 metų amžiaus JK gyventojų, tai yra apie 56 mln. vartotojų, turi išmanųjį telefoną, kuriuo naudojasi vidutiniškai tris valandas per dieną.

„Beveik 15 000 įmonių JK kuria programėles, naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose, o bendros JK pajamos iš programėlių kūrimo sudaro apie 28 mlrd. svarų sterlingų (33,15 mlrd. eurų)“, – nurodė reguliavimo institucija.

Ministro pirmininko Keiro Starmerio (Kiro Starmerio) vadovaujamai leiboristų vyriausybei nuo pat atėjimo į valdžią liepą sunkiai sekėsi skatinti ekonomiką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra