Kelios ES šalys sutiko priimti Gvantanamo kalinius Pereiti į pagrindinį turinį

Kelios ES šalys sutiko priimti Gvantanamo kalinius

2009-08-20 13:49
Kelios ES šalys sutiko priimti Gvantanamo kalinius
Kelios ES šalys sutiko priimti Gvantanamo kalinius / "Reuters" nuotr.

Jungtinės Valstijos užsitikrino kelių Europos Sąjungos (ES) narių pažadus priimti Gvantanamo kalinius ir taip sulaukė paramos savo pastangoms uždaryti šį JAV kariškių bazėje Kuboje esantį kalėjimą, ketvirtadienį pranešė „The Washington Post".

Devynios ES šalys derasi

Iš viso devynios ES šalys derasi dėl sulaikytųjų priėmimo, rašo laikraštis, remdamasis pareigūnais prezidento Baracko Obamos administracijoje, kurių pavardės neskelbiamos.

Keturios iš tų šalių įsipareigojo priimti kalinius, kuriuos jau leista paleisti, o penkios dar svarsto tokius įsipareigojimus, teigiama straipsnyje.

Gvantanamo kalėjime, kurį 2002-ųjų sausį JAV „karo su teroru" „priešo kovotojams" laikyti atidarė tuometinis prezidentas George'as W.Bushas, vis dar yra 229 kaliniai. B.Obama įsakė šį kalėjimą uždaryti iki 2010 metų sausio 22 dienos.

„Pozityvios“ derybos su Gruzija

Jau pasirengta išleisti maždaug 80 kalinių. Kaip rašo minėtas laikraštis, jei bus galima susitarti dėl jų priėmimo, kalinių skaičiaus sumažėjimas tikriausiai sušvelnins politinį krūvį turinčius debatus dėl likusių kalinių perkėlimo į įstaigą JAV teritorijoje.

Šį mėnesį Portugalija pasekė Bermudų salų, Prancūzijos, Airijos ir Palau Respublikos pavyzdžiu ir sutiko priimti kažkiek Gvantanamo kalinių.

Australija ir Gruzija surengė „pozityvias derybas" su B.Obamos administracija dėl kalinių priėmimo, rašo „The Washington Post".

Administracija taip pat oficialiai kreipėsi arba planuoja kalbėtis su virtine Pietų Amerikos, Persijos įlankos regiono, Balkanų ir buvusių sovietinių šalių.

B.Obama turi didelį politinį kapitalą?

Nors JAV visuomenė labai priešinasi tam, kad Gvantanamo kaliniai būtų perkelti į JAV teritoriją, minėti pareigūnai laikraščiui sakė, kad vidaus politika per derybas su kitomis šalimis, konkrečiai - ES narėmis, problemų nekėlė.

„Obama turi didelį politinį kapitalą. Šalys nori ką nors dėl jo padaryti ir todėl mes galime sakyti: „Štai ko norime, kad padarytumėte. Viskas einasi daug geriau nei būtume galėję pamanyti", - sakė vienas administracijos aukšto rango pareigūnas, kurį cituoja laikraštis.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra