Kovingo būdo diplomatas Qin Gangas (Čin Gangas), prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) artimas patikėtinis, atvyko į Vašingtoną tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų tvyrant didelei įtampai. Tikėtina, kad eidamas naująsias pareigas jis tęs savo griežtą liniją.
Qin Gangas pagarsėjo per dvi savo kadencijas Užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai poste. Tuo metu jis pažerdavo atžarių atsakymų užsienio žurnalistams ir vienas pirmųjų ėmėsi agresyviai ginti Kinijos politiką žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Toks stilius buvo pramintas „kovinių vilkų " diplomatija.
„Dvi didelės šalys, besiskiriančios savo istorija, kultūra, socialine sistema ir vystymosi etapu – Kinija ir Jungtinės Valstijos – žengia į naują abipusio pažinimo, supratimo ir prisitaikymo etapą, mėgindamos rasti būdą sugyventi viena su kita“, – atvykęs į JAV sostinę žurnalistams sakė Qin Gangas.
Naujasis pasiuntinys pažadėjo, kad JAV ir Kinijos ryšiai bus pataisyti, sakoma Kinijos ambasados paskelbtame jo kalbos tekste.
Abiejų šalių ryšiai pastaraisiais metais smarkiai pašlijo, Vašingtonui ir Pekinui nesutariant dėl virtinės opių klausimų, įskaitant prekybą, žmogaus teisių padėtį, kibernetinį saugumą ir COVID-19 pandemijos kilmę.
Nors sausį kadenciją pradėjęs prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šiek tiek sušvelnino toną Kinijos atžvilgiu, daugeliu atžvilgių jis tęsia savo pirmtako Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) kovingą politiką, laikydamas Pekiną nuolatiniu iššūkiu Jungtinėms Valstijoms.
Qin Gangas, lydėdavęs Xi Jinpingą daugelyje kelionių į užsienį kaip URM protokolo vadovas, yra vienas iš virtinės diplomatų, itin aktyviai gynusių Kinijos politiką, pasaulio arenoje stiprėjant kritikai Pekino atžvilgiu.
Šis 55 metų diplomatas laikomas kovingesniu veikėju negu jo pirmtakas Vašingtone Cui Tiankai. Jis gerai moka anglų kalbą ir yra kelerius metus dirbęs Kinijos ambasadoje Londone.
Pekine dirbantis nepriklausomas analitikas Hua Po apibūdino Qin Gangą kaip „kovinių vilkų“ judėjimo „vieną iš pagrindinių narių“.
Qin Gangas vasarį gynė tokio pobūdžio diplomatiją kaip būtiną atsaką į „nepagrįstą juodinimą“ ir „beprotiškus išpuolius prieš Kiniją“.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovai ir užsienyje dirbantys pareigūnai griežtu ir pasipiktinusiu tonu gindavo Komunistų partijos vadovaujamos šalies sprendimus, reikšdavo palankumą sąmokslo teorijoms ir netgi atvirai įžeidinėdavo užsieniečius kolegas.
Tačiau prezidentas Xi Jinpingas neserniai paragino Kinijos politinę vadovybę padėti plėtoti „patikimą, pasigėrėtiną ir pagarbą keliantį“ šalies tarptautinį įvaizdį, siekiant sustiprinti Pekino minkštąją galią.
Naujausi komentarai