Pereiti į pagrindinį turinį

Latvijos parlamentas svarstys pasiūlymą suvaržyti Rusijos propagandą per televiziją

2018-05-03 12:10
BNS inf.

Latvijos parlamentas ketvirtadienį pateikė komitetams svarstyti įstatymo pataisų projektą, pagal kurį ne mažiau kaip 90 proc. retransliuojamų ir internete platinamų kabelinės televizijos programų kiekviename vartotojams siūlomame televizijos programų pakete turėtų sudaryti programos oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis.

Latvijos parlamentas svarstys pasiūlymą suvaržyti Rusijos propagandą per televiziją
Latvijos parlamentas svarstys pasiūlymą suvaržyti Rusijos propagandą per televiziją / Scanpix nuotr.

Valdančiosios partijos „Vienybė“ parlamentinė frakcija trečiadienį pranešė, kad pateiks įstatymo pataisas, kuriomis siekiama suvaržyti Kremliaus propagandą Latvijoje.

Šį pasiūlymą pasirašė ir keletas parlamento narių iš kitų valdančiosios koalicijos narių - Nacionalinio aljanso ir Žaliųjų ir valstiečių sąjungos, o taip pat opozicinio Latvijos regionų aljanso.

„Vienybės“ parlamentinės frakcijos vicepirmininkė ir Nacionalinio saugumo komiteto parlamente vadovė Inesė Lybinia-Egnerė anksčiau kritikavo šalies Kultūros ministeriją ir transliacijas prižiūrinčią Latvijos nacionalinę elektroninės žiniasklaidos tarybą (NEPLP), kad jos delsia spręsti šią problemą.

Padėtį apsunkina faktas, kad „dabar parlamentui reikia skubiai surasti sprendimą, kaip kovoti su augančia Kremliaus propagandos mašina“, - sakė ji.

Viename iš pirminių pataisos pasiūlymų numatyta, kad mažiausiai 90 proc. kabelinių televizijų pagrindinio programų paketo turės būti transliuojama oficialiomis ES kalbomis, o kanalai, transliuojantys kitomis kalbomis, turės atsidurti programų sąrašo pabaigoje. Daugiau pasiūlymų, kaip pažaboti Latvijai priešiškos informacijos skleidimą, tikimasi sulaukti nagrinėjant pateiktą projektą.

Gegužės 2 dieną parlamentinio Nacionalinio saugumo komiteto nariai pasiūlė įstatymų leidėjams imtis transliacijų ribojimo priemonių, panašių į taikomos Lietuvoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra