A. Lukašenkos derybose su V. Putinu vėl nieko esminio nepasiekta?

Aleksandras Lukašenka derybose su Vladimiru Putinu dėl geresnių rusiškos naftos ir gamtinių dujų tiekimo sąlygų nieko esminio nepasiekė – naftą iš Rusijos Baltarusijai teks pirkti rinkos sąlygomis, o Minskui tikėtis Rusijos dujų jos vidaus rinkos kainos tikrai neverta.

Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „Belta“ cituoja šalies pirmąjį vicepremjerą Dmitrijų Krutojų, kurio žodžiais, šalies naftos perdirbimo gamykloms rusišką žaliavą teks nuo šiol pirkti pasaulinėmis kainomis.

„Dėl pasiekto susitarimo dėl naftos – mūsų naftos perdirbimo įmonės rusišką žaliavą pagal susitarimus su tiekėjais pirks pasaulinėmis kainomis“, – sakė D. Krutojus.

Jo žodžiais, Rusija Baltarusiją naftos tiekimo požiūriu vertina vien tik kaip eksporto rinką.

„Rusijos prezidentas pažadėjo panaikinti visus (tiekimo – red.) apribojimus. (...) Tai yra taip, kad bet kuri Rusijos naftos bendrovė, kuri bus suinteresuota tiekti žaliavą Baltarusijai, galės laisvai tai daryti“, – pabrėžė D. Krutojus.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ cituoja Kremliaus administracijos vadovo pavaduotoją Dmitrijų Kozaką, kurio teigimu, rusiška nafta Baltarusijai nuo šiol bus tiekiama rinkos sąlygomis, ir Maskva dėl to neketina nuolaidžiauti Minskui.

Aleksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas / Scanpix nuotr.

„Mes neketiname skatinti kažkokių išskirtinių susitarimų tarp mūsų naftos tiekėjų ir vartotojų Baltarusijoje. Kaip žinia, kainas formuoja rinka, o ne administraciniai sprendimai“, – sakė D. Kozakas, reziumuodamas A. Lukašenkos derybas su V. Putinu praėjusį penktadienį Sočyje.

„Baltarusijos pusė prašė nuolaidų. Jei mes tai darytume, mums tektų imtis valstybinio naftos rinkos reguliavimo, o tai mes daryti negalime“, – pridūrė jis.

Baltarusijos pirmasis vicepremjeras dėl rusiškų gamtinių dujų tiekimo Baltarusijai sąlygų, kurios kol kas yra aiškios tik iki kovo mėnesio, pareiškė, jog Minskas ir toliau sieks jų kainos sumažinimo.

Kremliaus atstovo D. Kozako komentaras į tai buvo toks: „Dujos Baltarusijai bent jau 2020-aisiais bus tiekiamos 2019 metų sąlygomis“.

Penktadienį Sočyje vykusių Rusijos ir Baltarusijos lyderių derybų dvasią atspindi V. Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo sekmadienį išsakytas komentaras, esą A. Lukašenka jų išvakarėse „pernelyg emocingai“ gynė savo šalies pozicijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gh

Gh portretas
Bet purvina žiniasklaida melą skleidžia ,o baltarusiai gyveno gerai iki tol kol panoro pasipelnyti iš svetimo ir lavacka triukst ir užsidarė ,o šiaip viskas ok vyksta

Ei

Ei portretas
Neskleiskit zmonem melo ,jokių pasaulinių čia Ameriką norėjo įkišti batkai rusiška nafta už savo kainą,o Belarusian turėjo pigias produkcija,bet jie ėmė perpardavineti į lavacka uždarė

klp

klp portretas
kaip zurnalistai foto padaro spaudai - vos ne vienu ugiu su Batka, nors realiai tai jam i babnba alsuoja kai stovi sali vienas kito
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių