Per vaizdo skambutį Dubajuje vykstančiame Pasaulio vyriausybių viršūnių susitikime E. Muskas pateikė plačią apžvalgą apie tai, ką jis pavadino D. Trumpo administracijos prioritetais, ir daug kartų užsiminė apie termobranduolinį karą bei galimus dirbtinio intelekto (DI) pavojus.
„Čia iš tiesų vyrauja biurokratijos valdžia, o ne žmonių valdžia – demokratija“, – sakė E. Muskas, vilkintis juodus marškinėlius su užrašu: „Techninio palaikymo specialistas“. Jis juokavo, kad yra Baltųjų rūmų techninio palaikymo specialistas, pasiskolinęs šį apibūdinimą iš savo profilio socialinėje platformoje „X“, kuri jam priklauso.
„Manau, kad turime pašalinti ištisas agentūras, o ne daug jų palikti. Jei nepašalinsime piktžolės šaknų, ji lengvai ataugs“, – sakė E. Muskas.
Nors E. Muskas ir anksčiau yra kalbėjęs viršūnių susitikime, jo ketvirtadienio pasirodymas įvyko po to, kai sulaukęs D. Trumpo palaiminimo, jis sustiprino kontrolę didelėje vyriausybės dalyje, vadovaudamas Vyriausybės efektyvumo departamentui. Tai reiškia, kad karjeros pareigūnai buvo nustumti į šalį, buvo gauta prieiga prie slaptų duomenų bazių ir sukeltas konstitucinis konfliktas dėl prezidento valdžios ribų.
Naujos E. Musko pareigos suteikė jo komentarams daugiau svarbos – ne tik kaip pasaulio turtingiausio žmogaus, tapusio tokiu per investicijas į „SpaceX“ ir elektromobilių gamintoją „Tesla“.
Jo pasisakymai taip pat atspindi labiau izoliacionistinį požiūrį į JAV galią Artimuosiuose Rytuose, kur po 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroro išpuolių JAV kariavo Afganistane ir Irake.
„Pavyzdžiui, daug dėmesio skirta USAID“, – kalbėjo E. Muskas, turėdamas omenyje D. Trumpo inicijuotą JAV tarptautinės plėtros agentūros panaikinimą.
„Yra toks Nacionalinis demokratijos fondas. Bet aš sakau: „Gerai, o kiek demokratijos jie pasiekė pastaruoju metu?“ – klausė jis.
Jis pridūrė, kad D. Trumpo vadovaujamos JAV mažiau suinteresuotos kištis į kitų šalių reikalus.
Kai kuriais atvejais JAV „tarptautiniuose reikaluose elgėsi gana įkyriai, o tai gali patikti kai kuriems auditorijos nariams. Iš esmės, Amerika turėtų užsiimti savo reikalais, o ne visur stumti režimų keitimą“, sakė E. Muskas, kalbėdamas miniai Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).
Jis taip pat paminėjo D. Trumpo administracijos siekį panaikinti įvairovės, lygybės ir įtraukties iniciatyvas (DEI), vienu metu susiedamas tai su DI.
„Jei hipotetiškai DI būtų sukurtas DEI, jis galėtų nuspręsti, kad valdžioje yra per daug vyrų, ir juos nužudyti“, – sakė E. Muskas.
Kalbėdamas apie DI, E. Muskas teigė, kad atnaujintas „X“ dirbtinio intelekto pokalbių robotas „Grok 3“ bus paruoštas maždaug po dviejų savaičių, ir sakė, kad tai šiek tiek baugina.
Jis kritikavo Samo Altmano vadovavimą bendrovei „OpenAI“, apibūdindamas ją kaip ne pelno siekiančią organizaciją, kurios tikslas – išsaugoti Amazonės atogrąžų miškus, bet tapusią medžius pjaunančia įmone.
Trečiadienį E. Musko vardu teismui pateiktuose dokumentuose dėl „OpenAI“ teigiama, kad jis atšauktų savo pasiūlymą dėl perėmimo, kurio vertė – 97,4 mlrd. dolerių (apie 90,83 mlrd. eurų), jei „ChatGPT“ kūrėja atsisakytų savo plano tapti pelno siekiančia bendrove.
Naujausi komentarai