„Mes Europoje jau turime branduolinę gynybą – NATO“, - pareiškė J. Stoltenbergas interviu vokiečių leidiniui „Spiegel“. Jis pakvietė Prancūziją verčiau prisijungti prie NATO branduolinio planavimo grupės. „Jei prancūzai pakeis savo nuomonę, jie laukiami bet kuriuo metu“, - sakė Aljanso vadovas.
E. Macronas vasario pradžioje pasiūlė ES partnerėms „strateginį dialogą“ dėl Prancūzijos branduolinių ginkluotųjų pajėgų vaidmens kolektyviniam saugumui. Didžiajai Britanijai pasitraukus iš ES, Prancūzija yra vienintelė branduolinė valstybė Bendrijoje. Paryžius Aljanse reikalauja savo branduolinių ginkluotųjų pajėgų strateginio nepriklausomumo.
JAV ir Rusija šiuo metu modernizuoja savo branduolinę ginkluotę. Anot J. Stoltenbergo, naujos mobilios rusų raketos dėl itin trumpo perspėjimo apie jas laiko gali sumažinti „branduolinių ginklų panaudojimo slenkstį“ ir padidinti „nesusipratimų riziką“. NATO esą prisitaikys prie naujų sąlygų, tačiau neatsakys naujomis branduolinėmis raketomis Europoje.
J. Stoltenbergas interviu „Spiegel“, be to, dar kartą paragino NATO šalis skirti daugiau lėšų gynybai. Tačiau jis atmetė kaltinimą, kad yra JAV prezidento Donaldo Trumpo ruporas. Didinti išlaidas esą 2014-aisiais nusprendė pačios NATO šalys.
Naujausi komentarai