Turkijos laikraštis „Hurriyet“ cituoja ministrą, kuris taip pat pridūrė, kad patirta žala dar gali augti, tačiau pabrėžė, kad Turkijos ekonominė padėtis yra gera.
„Karo lėktuvai, sraigtasparniai, ginklai, bombos, pastatai: 300 mlrd. lirų. Na, galbūt aš dar nepakankami įvertinu, – sakė ministras. – Ir žala gali augti.“
B. Tufenkci perspėjo, kad bendrą vaizdą derėtų vertinti vidutinės trukmės perspektyvos kontekste, net jei kai kuriuos investuotojus įvykiai Turkijoje atgrasė trumpalaikėje perspektyvoje.
„Pučistai privertė Turkiją atrodyti kaip trečio pasaulio šalį, – pykčio neslėpė ministras. – Jie (investuotojai) neateina po to, kai buvo parodyti gatvėmis važinėjančių tankų vaizdai ir buvo subombarduotas parlamentas.“
Tačiau nepaisant visko, ministras pabrėžė, kad Turkijai pavyko sukontroliuoti situaciją.
„Jeigu perversmas būtų įvykęs kitoje šalyje, biržos būtų atidarytos tik po savaitės“, – sakė B. Tufenkci.
Perversmas įvyko lieps15 d., penktadienį, o pirmadienį biržos pradėjo darbą kaip įprasta.
„Palūkanų normos smarkiai neišaugo. Nuostoliai akcijų rinkoje buvo riboti. Nėra reikalo peržiūrėti augimo ir eksporto skaičių. Tauta atsilaikė“, – pabrėžė Turkijos prekybos ministras.
Savo ruožtu statistika rodo, kad į Turkiją atvykstančių užsieniečių skaičius birželį smuko 40 proc. iki žemiausio lygio šiais metais. Tačiau tikima, kad į Turkiją vėl ims plūsti rusai po to, kai Ankara ir Maskva pagerino savo santykius.
„Nuo dabar turizmo sektorius augs“, – sakė ministras.
Naujausi komentarai