Tyrimo bendraautorė Eleanor Harrison-Buck iš Naujojo Hampšyro universiteto teigė, kad oro vaizdai buvo labai svarbūs, nustatant šį tikrai išskirtinį zigzaginių linijinių kanalų modelį, kuris driekiasi kelias mylias per pelkes.
Netoliese rasti iečių antgaliai galėjo būti pririšami prie lazdų ir naudojami žuvims badyti.
Kanalus Jukatano pakrantės lygumoje pusiau klajoklių tautos kasė jau prieš 4 tūkst. metų.
Tyrimo duomenimis, kanalai buvo naudojami apie tūkstantį metų ar ilgiau, įskaitant laikotarpį, kai majai pradėjo kurtis nuolatiniuose žemdirbių kaimuose ir susiformavo savita jų kultūra.
„Majų civilizacijos viršūnėje šio regiono gyventojai statė šventyklas, kelius, piramides ir kitus paminklus. Jie taip pat sukūrė sudėtingas rašto, matematikos ir astronomijos sistemas. Mokslininkai apie šią epochą žino kur kas daugiau, nors yra ir daug daugiau reikšmingų archeologinių vietovių“, – kalbėjo Pitsburgo universiteto archeologė Klerė Ebert.
Tačiau šis naujas tyrimas atskleidžia ryšį tarp ankstyvesnių gyventojų ir vėliau atsiradusios majų kultūros.
Šie senoviniai žuvims gaudyti skirti kanalai galėjo turėti įtakos ir vėliau statant majų piramides, kurios iškilo virš Jukatano atogrąžų miškų.
Praktiniu požiūriu žuvų gaudymo kanalai padėjo ankstyviesiems regiono gyventojams paįvairinti mitybą ir išmaitinti augančią populiaciją, sukurdami pagrindą vėlesnėms kultūrinėms aukštumoms.
(be temos)