J. Bidenas pastaruoju metu vis labiau spaudžiamas sušvelninti draudimą, tačiau iki šiol tam priešinosi, baimindamasis, kad tai gali įtraukti NATO į tiesioginį konfliktą su Maskva.
„Prezidentas neseniai nurodė savo komandai užtikrinti, kad Ukraina galėtų naudoti JAV tiekiamus ginklus atsakomajam apšaudymui Charkivo regione ir [...] duoti atkirtį Rusijos pajėgoms, kurios juos puola arba ruošiasi pulti“, – sakė su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs JAV pareigūnas.
„Mūsų politika dėl draudimo naudoti ATACMS ar [suduoti] tolimojo nuotolio smūgius Rusijos teritorijoje nepasikeitė“, – sakė pareigūnas, turėdamas omenyje ilgo nuotolio raketas, kurių Vašingtonas neseniai nusiuntė Kyjivui.
Kitas JAV pareigūnas patvirtino, kad J. Bidenas sušvelnino draudimą.
Prezidentas neseniai nurodė savo komandai užtikrinti, kad Ukraina galėtų naudoti JAV tiekiamus ginklus atsakomajam apšaudymui Charkivo regione (...)
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudžia Kyjivo šalininkus, pirmiausia Jungtines Valstijas, kad šios leistų naudoti jų tiekiamą ilgesnio nuotolio ginkluotę prieš taikinius Rusijos teritorijoje.
Kai kurios šalys, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Nyderlandus, teigia, kad Kyjivas turi teisę panaudoti smogti kariniams taikiniams Rusijoje.
Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) užsiminė, kad J. Bidenas gali pakeisti kursą.
Moldovoje kalbėdamas su žurnalistais NATO derybų Prahoje išvakarėse, A. Blinkenas sakė, kad Jungtinės Valstijos prisitaikė, keičiantis situacijai mūšio lauke.
Buvo skelbiama, kad jis spaudžia J. Bideną sušvelninti taisykles.
Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas ne kartą sakė, kad NATO narėms laikas persvarstyti apribojimus, nes jie trukdo Ukrainai apsiginti.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) antradienį, regis, pakeitė padėtį pareiškęs, kad Kyjivui turėtų būti leista neutralizuoti Rusijoje esančias bazes, naudojamas smūgiams rengti.
Tačiau Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) nebuvo toks tikras, sakydamas, kad Ukraina turėtų vadovautis teise, be to, Berlynas atsisako suteikti tolimojo nuotolio ginklų, galinčių smogti Rusijai.
Spaudimas didėja prieš keletą artimiausiomis savaitėmis vyksiančių svarbių susitikimų Europoje, kuriuose daugiausia dėmesio bus skiriama karui Ukrainoje.
Birželio pradžioje J. Bidenas Prancūzijoje dalyvaus Antrojo pasaulinio karo išsilaipinimo Normandijoje iškilmėse. Jose dalyvaus ir V. Zelenskis.
JAV prezidentas taip pat susitiks su Didžiojo septyneto (G-7) grupės šalių vadovais aukščiausiojo lygio susitikime Italijoje.