Mėgstantys kelti scenas viešose vietose dabar gali tai daryti net neišėję iš namų. Vis dažniau poros mėgsta išsilieti socialiniame tinkle "Facebook", vieniems keldamos juoką, kitiems – pasibaisėjimą.
Ginčai prieš vestuves
"Ar socialiniame tinkle "Facebook" gali kilti nepatogi tyla? – klausia laikraštis "International Herald Tribune". – Jeigu šito klausiate, tikriausiai neturite tokių draugų kaip amerikiečių pora Jamesas Goweris ir Ashley Andrews. Jiems 22-eji, draugauja nuo mokyklos ir gegužę ketina susituokti."
Sausį J.Goweris "Facebooke" parašė: "Kodėl, po velnių, mano gimtadienis trunka tik dieną, o mano moters tęsiasi visą savaitę?" Ilgai žodžio kišenėje neieškanti A.Andrews komentaruose atkirto: "Susitaikyk su tuo! Tfui!" Paskui J.Goweris taip pavadino sužadėtinę, kad toks žodis net negali būti išspausdintas laikraštyje. Jų pokalbis "Facebooke" netrukus pasiekė tokį įkarštį, kad turėjo dužti indai.
Galų gale viena iš poros pamergių, 22 metų Skyler Hurt, įsiterpė: "Ei, ar jūs nepamiršot, kad mes visa tai matome?"
Patogi vieta scenai kelti
Toks klausimas šiais laikais užduodamas vis dažniau ir dažniau, nes poros, anksčiau išeidavusios iš namų, kad pasibartų viešumoje, dabar perkelia savo barnius į "Facebooką". Jie keičiasi kandžiomis replikomis žinučių lentoje arba keičia tarpusavio santykių būklės nustatymus.
Pasirodo, interneto socialiniai tinklai puikiai tinka ne tik dalytis atostogų nuotraukomis, bet ir šeimyniniams konfliktams transliuoti. "Facebook" jau turi 400 mln. vartotojų, todėl lengvai gali pakeisti restoranus kaip vietą, kur galima sukelti sceną.
Žmonės vis dažniau aiškinasi santykius "Facebooke", ir tinklalapis "Lamebook" jau pradėjo rinkti baisiausius kivirčus, kurie dažnai būna ir juokingiausi. "Facebooko" vartotojai jau gali jungtis prie grupės "Aš nemėgstu žmonių / porų, kurios viešai ginčijasi".
Būdas paskelbti savo tiesą
Daugumai porų pagundą viešai pakonfliktuoti slopina instinktas įrodyti draugams, kokios jos laimingos, nors realybė gali būti visiškai priešinga. Bet kai kam ginčytis kitų akivaizdoje yra taip pat natūralu, kaip trenkti durimis.
J.Goweriui "Facebook" yra galimybė parodyti kitiems, ką jį verčia daryti būsima žmona.
"Mano draugai turi šališką nuomonę apie ją, o jos draugai – šališką nuomonę apie mane, – paaiškino jaunuolis. – "Facebook" leidžia perteikti visiems savo istorijos pusę. Taigi draugai girdi ne tik jos versiją."
A.Andrews sutinka su sužadėtiniu: "Daugybės žmonių nėra šalia, jeigu ginčijamės namuose. Per "Facebooką" mūsų draugai gali tai pakomentuoti."
Reikėtų pridurti, kad J.Goweris ir A.Andrews yra laimingi būdami kartu ir tikisi nuostabaus vedybinio gyvenimo. Ginčydamiesi "Facebooke" jie tiesiog linksminasi, o dėl privatumo visiškai nesijaudina.
"Facebooko" vartotojai puikiai žino, kad privatumas čia yra labai trapi sąvoka. Reklamos siuntėjai gali lengvai sužinoti jūsų biografijos faktų. O būna ir taip, kad "Facebooko" sistema per klaidą išsiunčia asmenines žinutes visai kitiems vartotojams. Laikraščio "The Wall Street Journal" pašto dėžutėje kartą atsidūrė vienos poros intymus pokalbis.
Svarbi kitų nuomonė
Kai kurioms poroms, kurios kivirčijasi portale "Facebook", labai svarbi visuomenės nuomonė. 19-metis studentas iš Kanzaso Ryanas Stoferis pradėjo ginčą su savo mergina, kad apsaugotų savo reputaciją.
"Ji nuolat pasakodavo savo "Facebooko" draugams, koks buvau prastas vaikinas. Bet buvau jai labai geras", – prisiminė jaunuolis. Jo draugams atsibodo merginos paistalai, ir jie portale sukūrė palaikymo grupę.
34 metų kalifornietė Leah Ackerman-Hurst dažnai naudoja "Facebooką", kad išsipasakotų draugams apie savo vyrą Calebą. Pastarajam nusprendus atsikratyti jų auginamo mopso, žmona internete išvadino jį bukagalviu. Moteris pasakojo, kad dauguma komentatorių juokiasi ir šmaikštauja, bet kai kurie ima slapta apkalbinėti.
"Kartais pasakau ką nors apie jį juokais, bet kiti priima tai rimtai", – pasakojo L.Ackerman-Hurst. Neseniai kelios draugės surengė vakarėlį ir jos nepakvietė, nes pagalvojo, kad ji negerbia savo vyro.
"Jos tikrai tavęs visai nepažįsta", – iš žmonos išgirdęs šią istoriją juokėsi Calebas.
Šiuolaikiškas šeimos modelis
Tačiau kai kurie ekspertai nepataria poroms perkelti savo ginčų į "Facebooką", net jeigu tai daroma dėl pramogos. Pasak jų, bandymai paversti privačius dalykus viešais demonstruoja menką pagarbą santuokai.
"Nuo karalienės Viktorijos laikų iki XX a. vidurio santuoka buvo laikoma skydu, saugančiu nuo plėšrūniško pasaulio", – aiškino psichologas Michaelas Vincentas Milleris. Dėl to sutuoktiniai stengėsi neviešinti savo konfliktų, kad išlaikytų harmonijos įvaizdį.
Tačiau praėjusio amžiaus septintame ir aštuntame dešimtmečiuose susituokę žmonės pradėjo vis labiau atsiverti, ir senas šeimos idealas pradėjo nykti. Po kurio laiko idėja, kad meilužiai turi visur ir visuomet sutarti, tapo keista ir naivi, ypač tai žmonių kartai, kuri užaugo žiūrėdama Oprah Winfrey ir Jerry Springerį.
"Šiandien išpopuliarėjo toks šeimos modelis, kai du save ginantys ego kovoja vienas su kitu ir siekia įrodyti savo teisybę ir kito klaidą", – teigė M.V.Milleris.
Draugai gali nesuprasti
Panašiai galvoja ir JAV televizijos NBC prodiuseriai, sukūrę šou, kuriame komisija stebi sutuoktinių konfliktą ir jį nagrinėja.
"Pirmą kartą žiūrovai galės stebėti šeimyninius ginčus, analizuoti juos ir skelbti nugalėtojus", – rašoma NBC tinklalapyje.
Tačiau draugų akivaizdoje konfliktuojantys sutuoktiniai gali nesulaukti paramos, o tik pakurstyti aplinkinių abejones, ar jiedu tinka vienas kitam, įspėja psichologai.
Virdžinijos universiteto ekspertas Bradas Wilcoxas tvirtina, kad draugų ir mylimųjų parama yra labai svarbi poros santykiams.
"Žmonėms geriau sekasi gyventi santuokoje, kai šeima ir draugai juos remia, – paaiškino jis. – Kai parama dingsta, gali kilti didelių bėdų."
Bet J.Goweriui ir jo sužadėtinei ekspertų būgštavimai kelia juoką. Jie ir toliau kasdien po kelis kartus kaitalioja savo "Facebooko" statusą iš "susižadėję" į "tai sudėtinga" ir atvirkščiai.
"Ginčas su ja yra tik juokas, – paaiškino jaunuolis. – Ji tiesiog keistai į mane pažiūrėjo."
Naujausi komentarai