Pereiti į pagrindinį turinį

Protestai Honkonge: aktyvistai nori būti išgirsti G-20 viršūnių susitikime

2019-06-27 10:31

Ketvirtadienį Honkongą vėl apėmė chaosas. Protestuotojai surengė mitingą prie teisingumo ministerijos, buvo blokuojami keliai, o darbuotojai paskatinti išsiskirstyti, skelbė BBC.

Protestų bangą per pastarąsias tris savaites Honkonge lėmė didžiulio pasipriešinimo sulaukęs ekstradicijos į Kiniją įstatymo projektas. Dabar projektas jau yra sustabdytas, o įstatymas pakibęs ore.

Protestuotojai reikalavo, kad Honkongo vadovė Carry Lam visiškai panaikintų įstatymą ir atsistatydintų, bet nė vienas iš reikalavimų nebuvo išpildytas. Todėl protestai mieste tęsiasi – į gatves susirinkusi Honkongo visuomenė prieš pat G-20 viršūnių susitikimą, penktadienį ir šeštadienį vyksiantį Osakoje, Japonijoje, stengiasi atkreipti susitikime dalyvausiančių užsienio šalių dėmesį. Honkongiečiai siekia, kad G-20 narės paragintų Kiniją aptarti susvyravusios miesto gyventojų laisvės klausimą.

Scanpix nuotr.

Šį mėnesį Honkongo policija su protestuotojais susidorojo šaudydama gumines kulkas, suimdama ir įkalindama taikius protestuotojus. Tokie veiksmai buvo pasmerkti ir protestuotojų, ir tarptautinių žmogaus teisių grupių.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą lazdomis ir skydais apsiginklavusi riaušių policija bandė suvaldyti policijos būstinę šturmavusią minią. Kiek vėliau protestuotojai susibūrė prie teisingumo ministerijos. Ten policija suformavo protestuotojus blokuojančią sieną, o vienas pareigūnas iškėlė protestuotojus įspėjantį, juos išbaidyti turėjusį užrašą. Taip pat būta ir smulkių prodemokratinio judėjimo ir policijos atstovų susirėmimų. Protestuotojai vėl kėlė plakatus „Kovokime vardan teisingumo“, „Laisvė Honkongui“ ir „Norime demokratijos dabar“.

Ketvirtadienio protestą Honkongo visuomenė surengė siekdama, kad miesto klausimas būtų įtrauktas į G-20 susitikimo dienotvarkę. Šio reikalavimo nepripažino Kinija – trečiadienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas teigė, kad Honkongo klausimas yra Kinijos vidaus problema ir ji tikrai nebus sprendžiama kaip tarptautinė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų