„Sakartvelo Konstitucinis teismas nepriėmė prezidentės ir partijų ieškinių dėl spalio 26 dienos rinkimų pripažinimo prieštaraujančiais Konstitucijai“, – sakoma jo pareiškime.
Sakartvelą neramumai krečia nuo spalio pabaigos, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė laimėjusi parlamento rinkimus.
Juos proeuropietiška opozicija vadina suklastotais ir boikotuoja naująjį parlamentą. Proeuropietiška prezidentė Salomė Zurabišvili siekė, kad Konstitucinis Teismas panaikintų rinkimų rezultatus.
Pirmadienį Juodosios jūros šalyje penktą dieną iš eilės vyko masiniai protestai po to, kai praėjusią savaitę Sakartvelo ministras primininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad vyriausybė atidės derybas dėl stojimo į ES iki 2028 metų pabaigos.
Europos Parlamentas (EP) paragino surengti pakartotinį balsavimą ir taikyti sankcijas aukščiausiems Sakartvelo pareigūnams, įskaitant I. Kobachidzę.
Konstitucinės teisės ekspertai suabejojo naujojo parlamento teisėtumu, remdamiesi tuo, kad jis patvirtino savo įgaliojimus, pažeisdamas reikalavimą sulaukti teismo sprendimo dėl prašymo panaikinti rinkimų rezultatus.
Šimtai valstybės tarnautojų, įskaitant Užsienio reikalų, Gynybos ir Švietimo ministerijų atstovus, taip pat nemažai teisėjų, paskelbė bendrus pareiškimus, kuriuose protestavo prieš I. Kobachidzės sprendimą atidėti stojimo į ES derybas.
Daugiau nei 200 Sakartvelo diplomatų kritikavo šį žingsnį kaip prieštaraujantį konstitucijai ir vedantį šalį „į tarptautinę izoliaciją“.
Kai kurie Sakartvelo ambasadoriai atsistatydino, o apie 100 mokyklų ir universitetų protestuodami sustabdė akademinę veiklą.
Naujausi komentarai