Narkotikų kontrolės departamentas gavo informacijos, jog gruodžio mėnesį Škotijoje heroino vartotojams pasireiškė juodligės požymiai.
Glasgow mieste dėl šios ligos vienas heroino vartotojas jau mirė ir dar dviems buvo nustatyti juodligės atvejai.
Šios ligos pagrindine priežastimi buvo įvardintas nesaugus narkotikų vartojimas. Manoma, kad juodligės sukėlėjo šaltinis galėjo būti užterštas heroinas ar kiti narkotikai, nes nėra nustatyta jokio kito ryšio tarp susirgimų, išskyrus tai, kad visi užsikrėtusieji vartojo injekcinius narkotikus.
Piktnaudžiaujantys heroinu raginami būti atsargiais ir nedelsiant kreiptis į medikus, jei tik pastebi pirmuosius infekcijos požymius.
Pagrindiniai ligos simptomai yra: dusulys, karščiavimas, sąmonės netekimas, kraujosrūvos, virškinimo pakitimai, limfmazgių uždegimas, šaltkrėtis, odos pūslės, opos ir raudonos niežtinčios dėmės.
Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (ENNSC) informuoja, kad mūsų žemyne su opioidų vartojimu susijusių rodiklių tendencijos (augantis gydymo poreikis, mirčių skaičius, konfiskavimo atvejai) dar kelia didelį susirūpinimą.
ENNSC duomenys rodo, kad vis atsiranda naujų heroino vartotojų. Europos Sąjungoje ir Norvegijoje yra nuo 1,2 iki 1,5 milijono probleminių opioidų vartotojų, daugumą jų - priklausomi nuo heroino. Dėmesį atkreipia ir augantis gydymo dėl heroino poreikis, mirčių skaičius ir heroino konfiskavimo atvejai.
Lietuvoje heroino vartojimas siekia 0,3 proc. (2008 m.).
Narkotinės ir psichotropinės medžiagos dėl kenksmingo poveikio jomis piktnaudžiaujantiems asmenims sukelia sunkius sveikatos sutrikimus, pasireiškiančius psichine ir fizine priklausomybe.
Narkotikų vartojimas yra pavojingas, o jo pasekmės gali būti įvairios - jos priklauso tiek nuo individualių žmogaus organizmo savybių bei jį supančios aplinkos, tiek ir nuo vartojamos psichoaktyviosios medžiagos rūšies, kiekio bei kitų savybių.
Paskutiniai heroino vartojimo atvejai Škotijoje parodė, kad tarp narkotikų vartotojų gali pasireikšti ir juodligė.
Naujausi komentarai