Stojo į kovą prieš kainų augimą: išgyventi tiesiog per sunku Pereiti į pagrindinį turinį

Stojo į kovą prieš kainų augimą: išgyventi tiesiog per sunku

2025-02-19 11:50

Boikotai Bosnijoje ir Hercegovinoje prasidėjo vasario pradžioje ir turėjo trukti iki Valentino dienos. Tačiau jai atėjus, kova su aukštomis kainomis tęsiama.

Stojo į kovą prieš kainų augimą: išgyventi tiesiog per sunku
Stojo į kovą prieš kainų augimą: išgyventi tiesiog per sunku / LNK stop kadrai

Tiesa, pirmosios boikoto pergalės jau matomos – 65 produktams Bosnijoje vyriausybė nustatė maksimalią kainą, kurios prekybos centrai perkopti negalės.

O gyventojai ir toliau raginami boikotuoti parduotuves.

„Kainos šoktelėjo į viršų. Ne tik pensininkai, bet ir mes visi tą jaučiame. Todėl palaikome 100 proc.“, – tikino pašnekovas.

„Kaip studentė maniau, kad kainos per didelės, mačiau, kaip stengiasi mano tėvai, bet išgyventi tiesiog per sunku. Ypač jei žmogus neturi pajamų, yra pensininkas“, – pasakojo pašnekovė.

LNK stop kadras.

„Boikotui pritariu, bet, deja, žmonės nėra pakankamai vieningi“, – pabrėžė kita pašnekovė.

Balkanų šalių gyventojai vis labiau jaučia kainų spaudimą, nes gaunamos algos nespėja vytis brangstančių prekių. Tačiau prekybininkai sako, kad boikotas – ne išeitis.

„Rinkos ekonomikoje boikotas yra beprasmis. Juk jei pardavėjas savo sąskaitos nemato, jis sumažins kainą“, – nurodė pardavėjas Nešad'as Filipović.

Visgi nors dauguma bosnių protestą palaiko, iš parduotuvės vis tiek grįžta netuščiomis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

„Nusipirksiu tik vieną mažą daiktą ir viskas“, – tikino moteris.

„Esu jauniausias šeimos narys, bet neperku. Gerbiu boikotą. Kainos iš tikrųjų beprotiškos“, – kalbėjo vyras.

„Čia nėra jokio boikoto. Prezidentas įsakė patikrinti, ir kainos nebekyla“, – sakė vyras.

Ekonomistai skaičiuoja, kad balkanams vis dar trūksta vienybės. O susiskaldymas iki šiol mažėjusius pirkimus gali sustabdyti.

„Atrodo, kad su dabartiniu boikotu gali baigtis taip, kaip įprasta Bosnijoje ir Hercegovinoje. Net ir turint gerą idėją, užsidegimas su laiku mažėja, nuomonės išsiskiria ir visuomenė susiskaldo“, – pabrėžė ekonomistas Igor Gavran.

„Ar boikotas buvo sėkmingas, paaiškės, kai Bosnijos ir Hercegovinos mokesčių inspekcija paskelbs oficialius duomenis. Po ankstesnių boikotų mažmeninės ir didmeninės prekybos apyvarta sumažėjo“, – nurodė N1 reporterė Tatjana Drljić.

Produktai, kuriems Bosnijos ir Hercegovinos vyriausybė uždėjo kainų lubas, atpigs bent 17 proc., todėl pirkėjai galės sutaupyti apie 60 markių arba 300 eurų.

Pirmieji protestai dėl didelių kainų dar sausį prasidėjo Kroatijoje. Vėliau boikotai išplito po visą Balkanų regioną – Bosniją ir Hercegoviną, Juodkalniją, Šiaurės Makedoniją, Bulgariją ir Serbiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Tyla

Lietuvius kainos tenkina. Reiškia dar galima kelti kuro ir maisto produktų kainas... :)))
1
-1
Visi komentarai (1)