Vieniems tai yra svajonių namai, kitiems – paminklas seksizmui. Katvirtadienį duris atvėrę Barbės svajonių namai pakurstė nemenkas aistras.
Muziejus, įsikūręs natūralaus dydžio barbės name šalia Berlyno Aleksandro aikštės, pirmą dieną išdirbo neilgai. Pusnuogė demonstrantė iš feministinės organizacijos "Femen" užsiropštė į moteriško aukštakulnio formos fontaną, rankose laikydama degantį kryžių su nukryžiuota lėle barbe. Paskui moteris ėmė lakstyti ratu, kol ją ir kitą pasirodžiusį protestuotoją galiausiai sutramdė apsauga.
Muziejaus savininkai, turėję tikslą pateikti pramogą turistams, tikėjosi visai kitokios pradžios.
Barbės svajonių namai iš tikrųjų yra palapinė: sienos pagamintos iš drobės, kolonos – iš plastiko, o langai ir užuolaidos tiesiog nupaišyti.
Viduje yra rožinė virtuvė, kur vaikai gali išsikepti virtualių keksų liečiamajame ekrane; rožinis pianinas su spalvingais mygtukais, kurios paspaudus groja muzika; rogės, kuriomis galima pasivažinėti virtualiais žiemos peizažais; stalas su pieštukais, kur vaikai gali spalvinti barbių piešinius ir puošti juos blizgučiais. Visur aplinkui demonstruojamos barbės: stilingai apsirengusios, šviesių plaukų ir, be abejo, labai lieknos.
Ar tai žalinga vaikams?
"Šis namas pasakoja tik apie grožį, virimą ir kepimą, – sakė organizacijos "Pinkstinks", kuri taip pat atėjo protestuoti prieš Barbės svajonių namų atidarymą, narė Susa Bruha.
"Šie namai kuria labai vienpusišką moters vaizdą. Jie formuoja vaikų nuomonę, kad mergaitės gali tapti arba modeliais, arba popžvaigždėmis, – ir niekuo kitu. Bet juk yra ir tokių mergaičių, kurios yra mažos arba putlios, bet labai gerai moka daryti kitus dalykus", – sakė 34 metų moteris.
Barbės svajonių namus įrengusios bendrovės "EMS Entertainment" direktorius Christophas Rahoferis mano kitaip.
"Manau, jie protestuoja be pagrindo. Negaliu suprasti, kokių problemų gali sukelti žaidimas su lėlėmis", – stebėjosi jis.
Naujausi komentarai