Prancūzijos knygynuose netrukus pasirodysianti knyga "Merah istorija: tyrimas" nagrinėja Tulūzos žudiko Mohamedo Merah gyvenimo kelią.
Knygos autoriai, remdamiesi draugų ir artimųjų pasakojimais bei žvalgybos duomenimis, teigia, kad M.Merah mokykloje mokėsi prastai, praleisdavo pamokas, buvo pakliuvęs socialinių tarnybų globon. Pirmuosius nusikaltimus jis įvykdė dar paauglystėje.
Kai M.Merah tėvas grįžo į Alžyrą, jam įtaką pradėjo daryti vyresnis brolis Abdelkaderas – valdingas fundamentalistas, irgi žengęs nusikalstamu keliu.
Kai 2008 m. pakliuvo į kalėjimą už užpuolimą peiliu, M.Merah ėmė domėtis islamu, klausydavosi brolio atsiųstų džihadistų dainų įrašų. Šitaip pradėjo formuotis jo radikalios pažiūros.
2009 m. rugsėjį išėjęs iš kalėjimo, M.Merah ėmė garsiai jas reikšti, piktinosi dėl Prancūzijos karių dalyvavimo misijoje Afganistane.
2010 m. vasaros pradžioje M.Merah bandė įstoti į Prancūzijos užsienio legioną, bet nesėkmingai. Anot pareigūnų, jis tikriausiai tikėjosi atsidūręs Afganistane nukreipti ginklus į tarnybos draugus ir perbėgti į talibų gretas.
2010 m. antroje pusėje M.Merah lankėsi keliose Artimųjų Rytų šalyse – Sirijoje, Irake, Palestinoje ir kitose, o 2011 m. antroje pusėje M.Merah nuvyko į Pakistaną, kur, žvalgybos duomenimis, susitiko su ekstremistais ir lankė trumpus, bet intensyvius kovotojų kursus.
Po to, kai šių metų kovo 22 d. M.Merah buvo nukautas, atsakomybę už jo išpuolius prisiėmė Pakistano genčių rajonuose įsikūrusi džihadistų grupuotė "Jund al Khilafah".
Pasak knygos "Merah istorija: tyrimas" autorių, Tulūzos žudikas derėdamasis su specialiųjų pajėgų pareigūnais prisipažino, kad jo užsakovai Pakistane liepė jam Paryžiuje nužudyti Indijos diplomatą. Bet grįžęs į Prancūziją jis atsisakė šio plano ir nusprendė žudyti šios šalies kareivius, keršydamas už Prancūzijos kariuomenės buvimą Afganistane. M.Merah taip pat sakė, kad išpuolį prie žydų mokyklos kovo 19 d. surengė vien todėl, kad kariškio, kurį jis pasirinko taikiniu, tądien nebuvo namuose.
Naujausi komentarai