V. Putinas: Rusija pirmadienį nuspręs dėl Donbaso separatistų pripažinimo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė, kad Maskva pirmadienį nuspręs, ar patenkins Rytų Ukrainoje įsitvirtinusių prokremliškų separatistų prašymą pripažinti jų įkurtų „liaudies respublikų“ suverenitetą.

„Aš jūsų nuomonę išgirdau, sprendimas bus priimtas šiandien“, – V. Putinas sakė per pirmadienį sušauktą neeilinį Valstybės tarybos posėdį, kurio dalyviai ragino pripažinti Donbaso separatistinių darinių nepriklausomybę.

Prorusiški separatistai, kontroliuojantys dalį Ukrainos rytinių Donecko ir Luhansko sričių, anksčiau pirmadienį paragino V. Putiną pripažinti jų įkurtų, bet niekieno nepripažįstamų „liaudies respublikų“ suverenitetą.

„Mūsų šiandieninio pasitarimo tikslas – išklausyti kolegų ir nustatyti mūsų tolesnius žingsnius šia kryptimi, turint galvoje Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos vadovų kreipimąsi į Rusiją su prašymu pripažinti jų suverenitetą, taip pat Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos nutarimą ta pačia tema, raginant valstybės vadovą tai padaryti ir pripažinti Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos nepriklausomybę ir suverenitetą“, – Valstybės saugumo tarybos posėdžio pradžioje pareiškė V. Putinas.

Sėdėdamas prie stalo V. Putinas klausėsi Rusijos saugumo, gynybos, žvalgybos ir kitų aukšto rango pareigūnų, kurie per pusantros valandos trukusį posėdį vienas po kito ragino pripažinti minėtų teritorijų suverenitetą.

Pirmadienio popietę vykęs pasitarimas buvo transliuojamas valstybinės televizijos.

Separatistų raginimas pripažinti jų nepriklausomybę buvo paskelbtas toliau eskaluojantis krizei dėl padėties prie Ukrainos sienų ir didėjant nuogąstavimams, jog Rusija stengiasi sukurti pagrindą didelio masto puolimui prieš kaimyninę šalį.

„Prašau jūsų pripažinti Luhansko liaudies respublikos suverenitetą ir nepriklausomybę', – šio regiono separatistų lyderis Leonidas Pasečnikas sakė vaizdo pranešime, kurį paskelbė Rusijos valstybinė televizija.

Panašų raginimą pateikė ir Donecko „liaudies respublikos“ lyderis Denisas Pušilinas.

„Siekiant nustatyti tarptautinį legitimumą ir... [sukurti] galimybę visavertiškai priešintis Ukrainos valdžios karinei agresijai, neleisti žūti taikiems gyventojams, naikinti infrastruktūros ir būsto fondo objektų, visos Donecko liaudies respublikos vardu prašome jus pripažinti Donecko Liaudies respubliką kaip nepriklausomą teisinę ir socialinę valstybę“, – sakoma jo pranešime

D. Pušilinas kaltino Ukrainą planuojant puolimą prieš separatistų teritorijas, nors Kijevas tai griežtai paneigė.

Per Valstybės tarybos posėdį V. Putinas itin neįprastai papriekaištavo savo žvalgybos vadovui, pareiškusiam, kad jis pasisako už Ukrainos separatistinių darinių įtraukimą į Rusijos sudėtį.

„Palaikau pasiūlymą įtraukti DNR ir LLR į Rusijos Federacijos sudėtį“, – sakė Užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) vadovas Sergejus Naryškinas.

„Mes apie tai nekalbame. Mes to neaptarinėjame. Kalbame apie jų nepriklausomybės pripažinimą arba nepripažinimą“, – pareiškė V. Putinas ir paliepė S. Naryškinui patikslinti, ką jis turėjo omenyje.

„Palaikau pasiūlymą pripažinti jų nepriklausomybę“, – nervingai pasitaikė SVR vadovas.

Jeigu Rusija pripažintų Donbaso separatistų „liaudies respublikas“, tai veikiausiai sužlugdytų trapų taikos procesą, padėjusį sumažinti nuo 2014 metų Rytų Ukrainą krečiančio ginkluoto konflikto mastą.

Vakarų šalys perspėjo, jog jeigu Maskva pripažintų šias teritorijas, tai būtų „šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas“.

Vakarai kaltina Rusiją, sutelkusią prie sienų su Ukraina daugiau kaip 150 tūkst. karių, planuojant pulti šią šalį. Maskva savo ruožtu neigia ketinanti pradėti invaziją.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
rusija baltarusija kinija turi pripazinti DNR IR LNR ir tada baigtusi taikiu zmoniu zudynes tuose respublikose.rusai sustabde sirijoj amerikonus,gruzijoj gruzus,karabache azerus kiek gyvybiu isgelbejo.ten truputi kitaip.o cia vieno kraujo gimines balti zmones kariauja tarp saves.argi zmogaus gyvybe nera vertesne uz kazkoki lopa zemes.o xaxolai negeri zmones kas dirbo su jais tas zino.

o

o portretas
kokie dar separteroristai tegul pasalina klouna ir karo vadas vykdo tautos referenduma ir rinkimus tai geriausias budas pasiekt taika ir ramybe be vakaru politpridurku nes china tik ir telaukia sio susiskaldymo su bidsunelio pretenzijom haholu zemiu kurias porosenka isdave ?===

Aišku,kad pripažins

Aišku,kad pripažins portretas
O paskui tos "pripažintos" respublikos paprašys Rusijos apginti jas ir įvesti karinius dalinius....
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių