Įsakas buvo pasirašytas birželio 30 d., apie jį paskelbta oficialiame teisinės informacijos portale.
Apie tai, kad Rusijos valdžia teiks prezidentui siūlymą pratęsti embargą premjeras Dmitrijus Medvedevas pranešė ketvirtadienį.
Embargas taikomas mėsai ir jos produktams, žuviai ir jos produktams, pienui ir jo produktams, vaisiams ir daržovėms. Jis galioja nuo 2014 metų rugpjūčio 7 d. ir taikomas Jungtinėms Valstijoms, ES šalims, Australijai, Norvegijai ir Kanadai. O 2015 metų rugpjūčio 13 d. į sąrašą pateko ir Albanija, Juodkalnija, Islandija ir Lichtenšteinas, o nuo praėjusių metų sausio 1 d. – Ukraina.
Kaip žinoma, Europos Sąjunga birželio 28 d. oficialiai dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai, nes Maskvai nepavyksta vykdyti įsipareigojimų dėl Ukrainos taikos užtikrinimo.
Dėl sankcijų pratęsimo ES vadovai sutarė dar praėjusią savaitę, konstatuodami, kad Rusija nenutraukė paramos prorusiškiems separatistams Rytų Ukrainoje ir nespaudžia jų gerbti paliaubų susitarimą, kuriam tarpininkavo Prancūzija ir Vokietija.
Sankcijos Rusijos finansų, naftos ir gynybos sektoriams bus taikomos iki ateinančių metų sausio pabaigos.
ES paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai po to, kai virš Rytų Ukrainos 2014 metų liepą buvo numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas. Dėl to Bendrija kaltina Maskvos remiamus separatistus.
Sustabdė savo metinį mokėjimą Europos Tarybai
Rusija penktadienį pranešė nutraukusi savo finansinius įsipareigojimus Europos Tarybai už 2017 metus, nes vis tebesitęsia ginčas dėl šios šalies delegatų, kurių į įgaliojimai Europos Taryboje yra anuliuoti dėl Krymo aneksijos.
Pasak Rusijos Užsienio reikalų ministerijos, vyriausiasis šalies diplomatas Sergejus Lavrovas apie šį sprendimą telefonu informavo Europos Tarybos generalinį sekretorių Thorbjorną Jaglandą (Torbjorną Jaglandą).
Rusijos įnašas už 2017 metus viršija 33 mln. eurų.
Naujausi komentarai