Pasak jo, šiems užmojams trukdo ne vien Rusijos priešinimasis, bet ir paties Aljanso šalių nenoras priimti Ukrainą.
„Mes kaip šalis norėtume įstoti į NATO ir jau daug metų jų to prašėme, – V. Zelenskis sakė Vokietijos dienraščiui „Bild“. – Tačiau procesas įstrigo. Tam esama priežasčių. Prieš Ukrainos stojimą nusistačiusi ne vien Rusija.“
Ukrainos lyderis sakė, kad „atskiros NATO narės palaiko Maskvą šiuo klausimu“, ir pridūrė, kad tai yra „vieša paslaptis“.
V. Zelenskis atsisakė paminėti konkrečių šalių, tik išreiškė viltį, jog jos dar persigalvos.
„Mūsų santykiai su šiomis šalimis ne patys geriausi, ir nenorime jokios rizikos ar diplomatinių konfliktų“, – aiškino jis.
Anot V. Zelenskio, Ukrainos žmonėms turi būti užtikrinta galimybė patiems spręsti, ar jų šalis turėtų stoti į NATO, bet esant dabartinei padėčiai referendumą rengti būtų netikslinga.
„Kelias į NATO ir Europos Sąjungą – labai ilgas. Ukrainai šiame kelyje reikia saugumo garantijų“, – pridūrė prezidentas, prašydamas NATO narių palaikymo.
„NATO yra saugumo garantija, ir būtent tai mes norime pasiekti. Ši garantija mums reikštų, kad neprarasime nepriklausomybės“, – sakė jis.
Ukraina jau seniai pageidauja įstoti į JAV vadovaujamą karinį aljansą. NATO teigia, kad jos durys atviros visoms to pageidaujančioms ir kriterijos atitinkančiomis šalims, bet pabrėžia, kad Ukraina šių kriterijų dar toli gražu neatitinka.
Kremlius tvirtina, kad NATO niekada neturėtų suteikti narystės Ukrainai, taip pat reikalauja, kad Aljansas atitrauktų savo pajėgas, laikomas netoli sienų su Rusija.
Tačiau Vakarai atmeta, anot jų, Maskvos mėginimus diktuoti nepriklausomų valstybių ateitį, ir perspėjo, kad Rusijai tektų „brangiai sumokėti“, jeigu ji surengtų bet kokį naują įsiveržimą į Ukrainą.
Naujausi komentarai