Pereiti į pagrindinį turinį

Whitney Houston: tragiška įspūdingos istorijos pabaiga

Whitney Houston: tragiška įspūdingos istorijos pabaiga
Whitney Houston: tragiška įspūdingos istorijos pabaiga / Scanpix nuotr.

„Didžiausias blogis esu aš. Arba būnu sau geriausia draugė, arba didžiausia priešė“, – kažkada sakė dabar anapilin jau iškeliavusi viena ryškiausių pasaulio muzikos asmenybių Whitney Houston. Įspūdinga karjera nesuteikė atlikėjai ramaus ir ilgo gyvenimo.

Siautulingas gyvenimas

W.Houston gyvenimas buvo audringas. Kaip jos galingas balsas, užbūręs pasaulį.

Narkotikai, alkoholis, vakarėliai, vedybos su buvusiu vyru Bobby Brownu, įklimpusiu į svaigalų liūną. Galiausiai finansinės problemos, neįvykdyti įsipareigojimai prodiuseriams, blankus sugrįžimas į sceną.

Skirtingai nei daugiau kaip prieš dešimtmetį, W.Houston pavardė mirgėdavo bulvarinėje spaudoje toli gražu ne dėl atlikėjos kūrybinių pasiekimų.

Labiausiai žiniasklaidą domino audringas atlikėjos asmeninis gyvenimas. Skandalai prasidėjo 1992 m., kai ji ištekėjo už B.Browno.

Šis 9-ajame dešimtmetyje ir 10-ojo dešimtmečio pradžioje buvo vienas įspūdingiausių JAV ritmenbliuzo dainininkų. Tačiau nuo to laiko ne kartą turėjęs reikalų su teisėsauga B.Brownas scenoje mažai ką nuveikė.

1993 m. Atlantoje jis sulaikytas dėl nepadoraus elgesio, o 1995-aisiais – dėl peštynių. 1996 m. jis areštuotas už vairavimą apsvaigus, o 2003-iųjų pabaigoje – už įtariamą W.Houston sumušimą.

Dainininkė irgi paniro į svaigalų liūną. Sumažėjo jos albumų pardavimas. 2007 m. bulvarinė spauda skelbė, kad ji turėjo pardavinėti savo drabužius ir apdovanojimus. Pasikeitė W.Houston išvaizda, pakriko nervinė būsena, jos poelgiai tapo nenuspėjami.

Po audringo gyvenimo tarpsnio atlikėja prisipažino, kad yra priklausoma nuo narkotikų. Nuo tada ji ne kartą gydėsi reabilitacijos klinikose.

„Kuriant kino juostą “Šventiko žmona„ vartoti narkotikus buvo kasdienis dalykas“, – 2010 m. per interviu su Oprah Winfrey sakė atlikėja.

Tada W.Houston dėl daugelio savo problemų kaltino psichologiškai smurtavusį ir pavydų B.Browną. Ji pripažino, kad marihuaną „gardindavo“ kokainu. Tiesa, pora išsiskyrė 2007 m.

Sugrįžimo turas

2009 m. atrodė, kad W.Houston grįžta į didžiąją sceną. Atlikėja paskelbė rengianti sugrįžimo turą, viešai deklaravo, kad nėra priklausoma nuo kvaišalų.

„Tiesiog padariau pertrauką, kurios kartais reikia, – tada sakė W.Houston. – Turi žinoti, kada sulėtinti traukinį, tiesiog minutę atsisėsti ir atsipalaiduoti.“

Tačiau sugrįžimas nebuvo toks, kokio tikėjosi atlikėja ir jos prodiuseriai. Kelis kartus W.Houston pasirodė koncertuose apsvaigusi, gerbėjai piktinosi, kad ji užmiršta dainų tekstus, galiausiai kai kuriuos koncertų turo pasirodymus apskritai teko nutraukti, nes W.Houston arba nepasirodė, arba nebuvo pajėgi koncertuoti.

Atlikėją kadaise garsinęs galingas balsas skambėjo blankiai.

Netrukus W.Houston susidūrė su finansinėmis problemomis. Šių metų sausį bulvarinė žiniasklaida paskelbė, kad atlikėją ištiko bankrotas.

Kai kurie neoficialūs šaltiniai net sakė, kad W.Houston teko iš pažįstamų skolintis 100 dolerių. Tiesa, tada atlikėjos atstovai paneigė tokias kalbas. 2009 m. pasirodė jos paskutinis albumas „I Look to You“.

Nepaisant to, žiniasklaidoje vėl ėmė mirgėti antraštės, kad W.Houston – priklausoma nuo svaigalų. Pati atlikėja tokius gandus kategoriškai neigė.

Mįslinga mirtis

W.Houston viešbučio Berveli Hilse kambaryje buvo rasta sekmadienio naktį. Kaip patvirtino greitosios pagalbos pareigūnai, atlikėja buvo gaivinama 20 minučių.

W.Houston be sąmonės vonios kambaryje rado jos apsauginis. Policijai paskambino kažkas iš dainininkės aplinkos žmonių.

Pareigūnai teigė, kad tiksli mirties priežastis paaiškės atlikus tyrimus, nors pridūrė, jog nebuvo jokių akivaizdžių smurto ženklų. Skrodimas bus atliktas per dvi dienas, tačiau toksikologinio tyrimo išvadų teks laukti 6–8 savaites.

Žiniasklaida ėmė spekuliuoti, kad atlikėja galėjo paskęsti vonioje perdozavusi kvaišalų. Britų „Daily Mail“ paminėjo, kad viešbučio kambaryje buvo rasta receptinių vaistų. Leidinys pridūrė, kad nelaimės išvakarėse W.Houston šėlo to paties viešbučio bare.

Tame pačiame viešbutyje turėjo vykti tradicinė „Grammy“ išvakarių vakarienė, kurioje turėjo pasirodyti ir W.Houston. „Grammy“ organizatoriams teko skubiai į sekmadienio šou scenarijų įtraukti kokį nors velionės pagerbimą.

Įspūdinga karjera

Kad ir koks audringas buvo W.Houston asmeninis gyvenimas, atlikėja buvo viena ryškiausių pasaulio muzikos žvaigždžių.

W.Houston gimė 1963 m. Niuarko mieste Naujajame Džersyje. Nuo pat vaikystės ją supo muzika. W.Houston motina Cissy Houston yra gospelo žvaigždė, pusseserė – dainininkė ir aktorė Dionne Warwick, o senelė Aretha Franklin – soulo muzikos garsenybė.

Karjerą Whitney pradėjo paauglystėje – ji buvo manekenė, o paskui įspūdingai įsiveržė į muzikos sceną.

Sulaukusi 11 metų Whitney pasekė motinos pėdomis – ėmė dainuoti bažnyčios gospelo chore, akompanavo mamai Cissy per pasirodymus klubuose. Vėliau tapo atlikėjų Chakos Khan, Jermaine'o Jacksono pritariančiąja vokaliste.

Tuo metu į jauną atlikėją dėmesį atkreipė muzikos prodiuseris Clive'as Davisas. Įrašų bendrovės „Arista“ prezidentas W.Houston dainuojančią pirmąsyk išgirdo viename naktiniame klube.

Padedama C.Daviso atlikėja sėkmingai kopė karjeros laiptais. Karjeros viršūnę W.Houston pasiekė praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Tuo metu ji buvo vadinama muzikos pasaulio auksine mergaite.

Atlikėjos įrašai buvo vieni labiausiai graibstomų ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. 1985 m. pasirodęs jos debiutinis albumas „Whitney Houston“ parduotas milžinišku tiražu.

Daina „Saving All My Love for You“ jai atnešė pirmąją „Grammy“ statulėlę už geriausią moters vokalą. Fantastišką W.Houston sėkmę, kaip ir kitos popmuzikos legendos Michaelo Jacksono, paskatino ir to meto naujovė – vaizdo klipai.

10-ojo dešimtmečio pradžioje atlikėja pasuko į kiną. 1992 m. pasirodė kino juosta „Asmens sargybinis“ („The Bodyguard“) su Kevinu Costneriu, ji sulaukė didžiulės sėkmės pasaulyje.

1995 m. dainininkė atliko pagrindinį vaidmenį filme „Laukiant atokvėpio“ („Waiting to Exhale“), o 1996 m. nusifilmavo kino juostoje „Šventiko žmona“ („The Preacher's Wife“) su Denzeliu Washingtonu.

W.Houston apdovanojimų kolekcija – įspūdinga. Atlikėja yra laimėjusi 6 „Grammy“ statulėles. Tarp jų yra vienas Metų įrašas už nepaprastą Dolly Parton „I Will Always Love You“ perdirbinį ir Metų albumas už „The Bodyguard“. 3 „Grammy“ ji gavo už vokalą.

Dainininkė taip pat yra susižėrusi 22 Amerikos muzikos apdovanojimus. Jos parduotų albumų skaičius siekia 170 mln. 1985–1995 m. 11 W.Houston singlų buvo iškilę į pirmąją „Billboard“ sąrašo vietą.

Muzikos pasaulis gedi

Daugelis muzikos žvaigždžių išreiškė savo užuojautą.

Dainininkas Lionelis Richie:

„Ji turėjo tokį balsą, kuris galėdavo istoriją, melodiją paversti tiesiog magiškais ženklais.“

Televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Simonas Cowellas:

„Ji buvo legenda. Tokie žmonės dažnai nepasirodo.“

Atlikėja Mariah Carey:

„Sielojuosi ir ašaroju dėl sukrečiančios savo draugės mirties... Ji niekada nebus pamiršta – kaip vienas nuostabiausių balsų, kada nors pagerbusių Žemę.“

Atlikėja Christina Aguilera:

„Netekome dar vienos legendos. Meilė ir maldos Whitney šeimai. Jos ilgėsis.“

Atlikėja Rihanna:

„Nėra žodžių! Tik ašaros, Brangioji Whitney.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų