Žiniasklaida: JAV kitą savaitę paskelbs Ankarai sankcijas dėl rusiškų S-400 įsigijimo

 • Teksto dydis:

JAV pareigūnai kitą savaitę planuoja paskelbti sankcijas Ankarai už tai, kad ši įsigijo rusų gamybos oro erdvės gynybos sistemų S-400, sekmadienį paskelbė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais.

Anksčiau Vašingtonas dėl šio sandorio nekart grasino Turkijai sankcijomis, įskaitant jos pašalinimą iš naujos kartos naikintuvų-bombonešių F-35 programos.

JAV būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos S-400 savo gynybos sistemoje, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus F-35 gali patekti į Rusijos rankas.

Pasak „Bloomberg“, Valstybės departamento, Pentagono ir Nacionalinio saugumo tarybos pareigūnai parinko sankcijas, kurias būtų galima paskelbti Turkijai. Agentūra pažymi, kad svarstyti trys įvairaus griežtumo sankcijų paketai, tačiau kol kas neaišku, kokio masto ribojamosios priemonės bus paskelbtos Ankaros atžvilgiu.

Kad sankcijos įsigaliotų, joms dar turės pritarti Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir jo svarbiausi patarėjai.

Sankcijos veikiausiai dar nebus skelbiamos pirmadienį, nes tądien bus minimos trečiosios nepavykusio perversmo Turkijoje metinės. Kaip pranešė „Bloomberg“ šaltiniai, Vašingtonas nenorėtų paskelbti apie sankcijas tokią dieną, kad nesusidarytų įspūdis, jog JAV palaiko perversmininkus.

Pirmuosius S-400 komponentus Turkija gavo penktadienį – tą dieną į šalį atskrido trys juos gabenantys Rusijos lėktuvai. Savaitgalį šalį pasiekė dar kelios raketų sistemos siuntos.

Gynybos ministras Hulusi Akaras (Chulusis Akaras) sakė, kad Turkijos kariai tuo pačiu metu yra apmokomi naudoti šias sistemas.

Raketinės sistemos „S-400 Triumf“ yra skirtos strateginės ir taktinės aviacijos lėktuvams, balistinėms raketoms, hipergarsiniams taikiniams ir kitoms puolimo iš oro priemonėms numušti.

Sistemos gali iki 400 km atstumu numušti aerodinaminius taikinius, o iki 60 km atstumu – balistinius taikinius, skriejančius iki 4,8 km/s greičiu, nuo kelių metrų iki kelių dešimčių kilometrų aukštyje.


Šiame straipsnyje: AnkaraTurkijaJAVraketos

NAUJAUSI KOMENTARAI

mama

mama portretas
vis daugiau zmoniu supranta kad agresorius tai amerika......jai reikia kariauti,sukelia dirbtinas riauses,kisasi y kitu saliu gyvenima.......ir greitai su savo sankcijomis pati zlugs......

Tegul jawainiai

Tegul jawainiai portretas
geriau atvėsta ir liaujasi būti pasaulio žandarais.Tai jų dėka ,,arabų pavasaris" išvijo iš Afrikos ir artimųjų rytų tiek pabėgėlių. Tai jų dėka dabar visi pasiuto ginkluotis..Manote ruskiai ramiai į tai žiūrės ir nosį krapštys? Va jau atsibeldė karlikinis Bolivijos prezidentas pas Putkiną tartis, žiūrėk ir jam ką nors numes. REIKIA PUOSELĖTI TAIKĄ, IEŠKOTI SUSITARIMŲ O NE NUOLAT GRASINTI KARU IR GINKLUOTIS.

Anonimas

Anonimas portretas
Pažvengsim, kai turkai iš NATO išstos ir prie rusų prisidės. O juk tai antra didžiausia NATO armija....be to, pagal apklausas, 90% turkų nekenčia jankių. Dar pridėkim Iraną, Indiją, Kiniją - ir toks blokas susidarys, kad jankiai su žydais prileis į kelnes...o Europa bijos ir pirstelėti.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių