2024 m. rugsėjį Bulgarijoje buvo įregistruota 12 000 įmonių, tarp kurių akcininkų buvo Rusijos atstovų. Iki metų pabaigos šis skaičius išaugo dar 1 000.
Sofijos valdžios institucijos leido įregistruoti daugiau kaip 7 300 įmonių, kuriose 100 proc. akcijų priklauso rusams, ir 5 700, kuriose 40 proc. akcijų priklauso Rusijos piliečiams arba subjektams. Tačiau nėra oficialių duomenų apie Bulgarijos įmones, kuriose rusai valdo mažumos akcijų paketą (mažiau nei 40 proc.).
Proeuropietiškos koalicijos „Tęsiame permainas – Demokratinė Bulgarija“ (PP-BD) parlamento narys Martinas Dimitrovas pareiškė, kad žvalgybos agentūros turėtų įvertinti šių bendrovių veiklą ir Rusijos interesus Bulgarijoje.
2022 m. pradėjusi invaziją į Ukrainą, Rusija paskelbė Bulgariją „priešiška“ šalimi, nes ši pritarė sankcijų Maskvai išplėtimui.
Tuo pat metu „Euractiv“ tyrimas atskleidė, kad Bulgarijoje nebuvo įšaldytas joks Rusijos turtas.
Didžiausia Rusijos valdoma įmonė Bulgarijoje yra naftos milžinė „Lukoil“, kuri šiuo metu derasi dėl savo Bulgarijos padalinio pardavimo. 2023 metais „Lukoil“ per savo naftos perdirbimo gamyklų ir degalinių tinklą gavo 7,5 mlrd. eurų pajamų, kurios sudarė 7 proc. Bulgarijos bendrojo vidaus produkto (BVP).
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Bulgarijos vyriausybė pareiškė, kad jai trūksta tikslių duomenų apie Rusijos investicijų į šalies ekonomiką mastą.
(be temos)