Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl smurto konfliktų zonose savo namus paliko 38 mln. žmonių

2015-05-06 15:13
AFP-BNS inf.
AFP nuotr.

Dėl konfliktų ir smurto tokiose šalyse kaip Sirija ir Ukraina savo namus buvo priversti palikti 38 mln. žmonių, persikėlusių gyventi į kitas vietas savo šalyse, tai rekordinis skaičius, prilygstantis bendram Niujorko, Londono ir Pekino gyventojų skaičiui, trečiadienį pranešė perkeltų asmenų stebėjimo centras.

Beveik trečdalis jų, 11 mln. žmonių, namus paliko pernai; vidutiniškai kasdien namų netekdavo vidutiniškai 30 tūkst. žmonių, skelbia Ženevoje įsikūręs Šalies viduje perkeltų asmenų stebėjimo centras (Internal Displacement Monitoring Centre – IDMC).

„Tai didžiausias priverstinai gyvenamąja vietą per maždaug 30 metų laikotarpį pakeitusių žmonių skaičius, kuris rodo mūsų visišką nesėkmę saugant nekaltus civilius gyventojus“, – sakė Norvegijos pabėgėlių reikalų tarybos, prisidėjusios prie šos ataskaitos rengimo, generalinis sekretorius Janas Egelandas.

Priverstinai šalies viduje perkeltais asmenimis (IDP – Internally Displaced Person) yra vadinami žmonės, kurie išvaromi iš savo namų, bet lieka tėvynėje. Nuo pabėgėlių jie skiriasi tuo, kad pastarieji kerta gimtosios šalies sieną.

Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, 2013 metų pabaigoje visame pasaulyje buvo maždaug 16,7 mln. pabėgėlių.

Praėjusiais metais Sirijoje savo namus prarado, tačiau šalyje pasiliko maždaug 1 mln. žmonių. Iš viso per užsitęsusį konfliktą šalyje priverstinai persikėlė 7,6 mln. arba 40 proc. šalies gyventojų.

Šalies viduje perkeltų asmenų stebėjimo centras pirmą kartą paskelbė Ukrainos duomenis, remiantis kuriais, 2014 metais dėl prorusiškų separatistų ir vyriausybės pajėgų susirėmimų savo gyvenamąją vietą Ukrainoje buvo priversti pakeisti 646 500 gyventojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų