Pereiti į pagrindinį turinį

Honkongietei dėl tarnaitės indonezietės išnaudojimo – įkalinimo bausmė

2015-02-27 09:46
„Reuters“-BNS inf.
Erwiana Sulistyaningsih
Erwiana Sulistyaningsih / AFP nuotr.

Du vaikus turinti Honkongo gyventoja, kuri savo tarnaites mušė kumščiais ir šluotomis, ir kuri grasindavo nužudyti jų giminaičius, penktadienį buvo nuteista šešerius metus kalėti – byloje, kuri sukėlė pasipiktinimo bangą ir atkreipė dėmesį į milijonų namų pagalbininkų padėtį Azijoje.

44 metų Law Wan-tung (Lo Vantung), buvusi kosmetologė, atrodė priblokšta, kai jai buvo paskirta bausmė pripažinus ją kalta dėl 18 iš 20 pateiktų kaltinimų. Jai taip pat buvo nurodyta sumokėti 15 tūkst. Honkongo dolerių (1,7 tūkst. eurų) baudą.

Tarp jai pateiktų kaltinimų buvo kaltinimai dėl sunkių kūno sužalojimų, nusikalstamo bauginimo Erwianos Sulistyaningsih (Ervianos Sulistjaningsih) ir dar vienos tarnaitės iš Indonezijos atžvilgiu.

Vedama iš teismo salės Law Wan-tung jausmų nerodė. Ji tvirtino esanti nekalta dėl visų 20 kaltinimų, bet pripažino vieną – dėl to, kad neapdraudė savo tarnaitės.
Erwiana žiniasklaidai sakė, kad atleis savo buvusiai darbdavei ir jos šeimai.

Brutalumas, kurį patyrė Erwiana, išprovokavo raginimus Honkongui persvarstyti savo politiką dėl darbuotojų migrantų.

Erwiana, kuri į Honkongą atvyko 2013 metais, pernai sausį grįžo į Indoneziją, kur gydytojai nustatė, kad nudegimai ant jos kūno yra atsiradę dėl verdančio vandens.

Internete paskelbtos nuotraukos, kuriose matyti sumušta Erwiana, sukėlė pasipiktinimą; tuometinis Indonezijos prezidentas Susilo Bambangas Yudhoyono (Susilas Bambangas Judhojonas) elgesį su ja pavadino kankinimu.

Honkonge dirba maždaug 330 tūkst. namų pagalbininkų iš užsienio, daugiausia – Filipinų ir Indonezijos. Beveik visi šie pagalbininkai yra moterys, kurios Honkonge gali uždirbti daugiau nei tėvynėje ir siųsti pinigus namie likusioms šeimoms.

Tačiau jos uždirba tik mažą dalį minimalaus atlyginimo ir būna priverstos gyventi su savo darbdaviais, dažnai – mažyčiuose butukuose. Žmogaus teisių gynimo grupės sako, kad jos dažnai patiria fizinį ir emocinį išnaudojimą, neišskiriant seksualinės prievartos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų