„Tai mano, kaip politiko, teisė ir pareiga kalbėti apie problemas mūsų šalyje“, – G. Wildersas rašo savo pareiškime ir kartoja kaltinimus, kad tai esąs „politinis teismas“.
„Nepasakiau nieko blogo“, – tvirtino jis.
Teismo procesas turi prasidėti pirmadienį. Šis kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas yra kaltinamas rasinės grupės įžeidimu ir rasinės neapykantos kurstymu savo komentarais apie Nyderlanduose gyvenančius marokiečius.
Per procesą Schipholio teisme, kuris turi trukti iki lapkričio 25-osios, daugiausia dėmesio bus skiriama komentarui, išsakytam per 2014 metų kovą įvykusį vietos valdžios rinkimų mitingą, kurio metu jis paklausė šalininkų, ar jie nori „mažiau, ar daugiau marokiečių savo mieste ir Nyderlanduose“.
Kai minia ėmė šaukti „Mažiau! Mažiau!“, G. Wildersas šypsodamasis atsakė: „Mes tai organizuosime.“
Tačiau penktadienį G. Wildersas sakė: „Šis teismo procesas yra politinis, jame bendradarbiauti aš atsisakau.“
G. Wildersas nurodė, kad savo gynybą patikės advokatų komandai, kuriai vadovauja teisininkas Geertas-Janas Knoopsas (Gertas Janas Knopsas), o pats verčiau „eis į darbą“ – parlamento sesijas Hagoje.
„Parodija, kad turiu stoti prieš teismą, nes pasakiau, kad reikia mažiau marokiečių“, – penktadienį sakė jis.
„Milijonai Olandijos piliečių (43 proc. gyventojų) nori mažiau marokiečių“, – pareiškė jis.
„Ne dėl to, kad nekęstų visų marokiečių ar norėtų visus juo (išsiųsti) iš šalies, o todėl, kad jie pavargo nuo nemalonumų ir siaubo, kuriuos kelia tiek daug marokiečių“, – sakė jis.
„Jei už kalbėjimą apie tai yra baudžiamą, tuomet Nyderlandai nebėra laisva šalis. (Tai) – diktatūra“, – pridūrė jis.
Be to, G. Wildersas apkaltino olandų teisėjus taikant dvejopus standartus, nes premjeras Markas Rutte (Markas Rutė), neseniai duodamas interviu televizijai, pareiškė, kad turkų kilmės piliečiai, kurie atsisako asimiliuotis, turėtų grįžti į savo kilmės šalis, o savo žodžius sustiprino keiksmažodžiu.
M. Rutte ir kiti politikai, kurie reiškė griežtas pažiūras dėl užsienietiškos kilmės Olandijos piliečių, „nėra persekiojami“, sakė G. Wildersas ir pridūrė: „Ir teisingai.“
„Tačiau žmonės nori, kad jį „nutildytų teismas“, – tvirtino G. Wildersas, kuris pažadėjo ir toliau sakyti tai, ką galvoja.
Naujausi komentarai