Maskva pirmadienį pirmąkart pripažino, kad teroristinė ataka galėjo būti priežastis, nulėmusi praeitą mėnesį įvyksią Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofą Egipte, kai dar tūkstančiai turistų buvo evakuoti iš tos šalies.
Didžioji Britanija ir Jungtinės Valstijos, taip pat tarptautiniai tyrėjai įtaria, kad oro bendrovės „Metrojet“ („Kogalymavia“) lėktuve „Airbus A-321“ sprogo bomba, bet Egipto pareigūnai tvirtina, kad kol kas lainerio liekanose nebuvo rasta jokių atakos įrodymų, nors džihadistai tvirtino jį sunaikinę.
Rusija anksčiau taip pat nesiejo su teroristais spalio 31 dieną įvykusios tragedijos, per kurią žuvo visi 224 tuo laineriu skridę žmonės, kol premjeras Dmitrijus Medvedevas gaiausiai pripažino, kad priežastis galėjo būti teroro išpuolis.
„Aišku, yra tikimybė, kad to, kas nutiko, priežastis yra teroro aktas“, – jis sakė duodamas interviu laikraščiui „Rossijskaja gazeta“, kurio ištraukos buvo paskelbtos pirmadienio vakarą.
Prielaidą, kad laineris buvo susprogdintas, palaikė ir kelios kitos šalys: Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas (Filipas Hamondas) pirmadienį sakė, kad „labiau tikėtina negu ne“, jog lėktuvą sunaikino „viduje padėtas sprogstamasis užtaisas“.
Izraelis, kurio žvalgyba aktyviai veikia kaimyniniame Sinajaus pusiasalyje, kur Rusijos „Airbus“ sudužo pakeliui iš Egipto kurorto Šarm aš Šeicho į Sankt Peterbirgą, pirmadienį irgi prisidėjo prie šio choro.
„Yra didelė tikimybė, jog tai buvo ataka“, – gynybos ministras Moshe Yaalonas (Mošė Jalonas) pirmadienį sakė Izraelio žurnalistams.
Tuo tarpu bendrovės „Airbus“ vadovas Fabrice'as Bregier (Fabrisas Brežjė) pareiškė, kad iki šiol sudužusio A-321 liekanose neaptikta jokių techninio gedimo požymių.
„Galiu pasakyti, kad kol kas tai, ką gavome iš tyrėjų, negalėjo sukelti jokio veiksmo, techninio veiksmo, sietino su mumis (mūsų firma, lėktuvo eksploatavimu), su A-321 laivynu, – pabrėžė jis. – Tačiau turime laukti tyrimo išvadų.“
Tyrimui artimi šaltiniai sakė AFP, kad dalyvaujantys ekspertai, išskyrus egiptiečius, „tvirtai linksta“ prie prielaidos, jog laineryje buvo bomba.
Tuo tarpu Egiptas stengėsi nesureikšminti didėjančių tarptautinių nuogąstavimų, kad Rusijos laineris buvo susprogdintas. Užsienio reikalų ministras Samehas Shoukry (Samehas Šukris) tikino, kad dar per anksti skelbti kokias nors „hipotezes“.
Naujausi komentarai