Pereiti į pagrindinį turinį

Baltarusijoje į laisvę išėjo omonininko kaukę nuplėšusi Šveicarijos pilietė

2022-02-18 13:55

Baltarusijoje iš kalėjimo penktadienį buvo paleista Šveicarijos pilietė, suimta už pasipriešinimą policijai per masinius protestus po autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos ginčijamo perrinkimo 2020 metais, pranešė Bernas.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / freepik.com nuotr.

Baltarusijos ir Šveicarijos pilietybes turinti Natalie Hersche (Natali Heršė) vėliau penktadienį turėtų sugrįžti į Šveicariją, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Ji buvo suimta 2020 metų rugsėjo mėnesį. Tų pačių metų gruodį teismas jai skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę.

Šveicarijos prezidentas Ignazio Cassisas (Injacijus Kasisas), kuris taip pat yra šalies užsienio reikalų ministras, pasveikino moters paleidimą iš kalėjimo Baltarusijos rytiniame Mogiliavo mieste.

„Aš ir mano darbuotojai labai džiaugiamės, kad  Natallia Hersche pagaliau yra laisva ir gali grįžti į Šveicariją po visų šitų pastangų. Linkime jai sėkmės ir sveikatos likusioje kelionėje“, – pareiškė jis.

A. Lukašenkai pasiskelbus 2020 metų rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų nugalėtoju ir užsitikrinus šeštą kadenciją šiame poste Baltarusiją kelis mėnesius krėtė masiniai protestai. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais, o tikrąja jų laimėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskąją, kandidatavusią vietoje savo įkalinto vyro.

Baltarusijos valdžia į opozicijos demonstracijas sureagavo itin griežtomis priemonėmis: milicija sulaikė per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai protestuotojų skundėsi patyrę jėgos struktūrų pareigūnų smurtą.

12 metų Šveicarijoje gyvenusi N. Hersche buvo sulaikyta rugsėjo 19-ąją per opozicijos šalininkių surengtas „moterų eitynes“. Už dalyvavimą nesankcionuotame renginyje moteriai buvo skirta 15 parų arešto. Tuomet 51 metų L. Hersche išeinant į laisvę vienas pareigūnas apkaltino ją, esą suėmimo metu ji priešinosi, nuplėšė megztą kaukę ir apdraskė jam veidą.

Minsko teismas pripažino ją kalta dėl pasipriešinimo policijos pareigūno teisėtiems nurodymams ar reikalavimams.

„Šveicarija ir toliau yra pasiryžusi (ginti) žmogaus teises Baltarusijoje, visų pirma – siekti kitų kalinių paleidimo, ginti žodžio laisvę ir tirti žmogaus teisių pažeidimus“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų