Baltimorės tiltą sugriovęs laivas bus iškeltas pirmadienį

Įstrigęs krovininis laivas, blokavęs vieną judriausių Amerikos uostų, bus iškeltas pirmadienį, praėjus beveik dviem mėnesiams po to, kai atsitrenkė į tiltą Baltimorėje ir jį sugriovė, savaitgalį pranešė valdžios institucijos.

Per sudėtingą operaciją beveik 1 000 pėdų (300 metrų) ilgio krovininis laivas „Dali“ bus nugabentas į jūrų terminalą, o tai bus svarbus žingsnis siekiant vėl atverti svarbiausią laivybos kanalą.

Kovo 26 d. su Singapūro vėliava plaukiojantis krovininis laivas JAV Baltimorėje, už maždaug 62 kilometrų į šiaurės rytus nuo Vašingtono, įsirėžė į keturių juostų „Francis Scott Key“ tiltą ir jį sugriovė. Per incidentą žuvo šeši statybininkai.

Dėl avarijos uostas buvo uždarytas, nors laikinais kanalais buvo galima įplaukti ir išplaukti iš Baltimorės.

Gelbėjimo operacijai vadovaujančios institucijos teigė, kad „Dali“ bus ruošiamas iškelti nuo seklumos nuo sekmadienio vidurdienio (16.00 val. Grinvičo laiku),  o pirmadienį bus perkeltas per potvynį, kuris prognozuojamas 5.24 val. ryto.

Narai pirmiausia apžiūrės laivą ir įsitikins, kad nėra jokių kliūčių po to, kai praėjusią savaitę sproginimo darbų ekspertai sprogmenimis pašalino sugriuvusio plieninio tilto dalis, įkalinusias laivą „Dali“; 21 laive buvęs žmogus liko įkalintas ir atskirtas nuo pasaulio, už tūkstančių kilometrų nuo savo namų.

Tada gelbėtojai išsiurbs iki 1,25 mln. galonų (4,7 mln. litrų) vandens, kuris anksčiau buvo pumpuojamas į „Dali“, kad jį stabilizuotų kaip balastą, ir tik tada atlaisvins inkarus ir švartlynius.

Vilkikai nugabens „Dali“ maždaug mylios per valandą greičiu (1,6 km per valandą) į netoliese esantį jūrų terminalą, kelionė turėtų trukti tris valandas.

Merilando gubernatorius Wesas Moore‘as sekmadienį „NBC News“ sakė, kad „didžiuojasi, jog einama teisingu keliu ir iki gegužės pabaigos vėl bus atvertas šis federalinis kanalas“.

Valdžios institucijos dirba visą parą, kad išvalytų sugriuvusį tiltą ir vėl atidarytų vandens kelią po to, kai jis tapo nepraplaukiamas dėl išsibarsčiusių nuolaužų.

Uostas yra pagrindinis automobilių pramonės centras, kuriame praėjusiais metais perkrauta beveik 850 000 automobilių ir lengvųjų sunkvežimių – daugiau nei bet kuriame kitame JAV uoste, kaip rodo valstijos duomenys.

Balandžio mėnesį FTB pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl šio incidento.

Nacionalinė transporto saugos valdyba, kuri taip pat atlieka tyrimą, antradienį pranešė, kad prieš nelaimę laive du kartus buvo dingusi elektra. Ji taip pat teigė, kad prieš ir po nelaimės įgula buvo ne kartą tikrinta dėl narkotikų ir alkoholio, tačiau jų pėdsakų nebuvo rasta.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
> Gerai, kad ne Wilno talibai :)

Arunas

Arunas portretas
Kapitonas ir karininkai Indai, likusieji - sri lankieciai.

tas

tas portretas
Kapitonas ukrainietis , didžioji dalis įgulos ukrainiečiai. Mažiau gerti reikia :)
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių