Naujausiu ECDC vertinimu, į šią kategoriją patenka visos ES šalys, išskyrus Kiprą, Estiją, Suomiją ir Graikiją, nors prieš mėnesį šalių, kurių epidemiologinė padėtis kelia didelį susirūpinimą, buvo tik septynios.
„Besitęsiantis COVID-19 susirgimų gausėjimas... kelia didelę grėsmę visuomenės sveikatai, o epidemiologinė padėtis daugelyje šalių kelia didelį susirūpinimą“, – pareiškime cituojama ECDC direktorė Andrea Ammon.
„Poveikis sveikatos priežiūros paslaugoms ir mirtingumui darosi vis akivaizdesnis. Esant dideliam užkrečiamumui, darosi sunkiau apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis, neišvengiama, kad daugiau iš jų sirgs sunkiai“, – nurodė ji.
ECDC taip pat skelbia, kad naujai registruojamų užsikrėtimo atvejų „nuolat daugėjo nuo rugpjūčio mėnesio, ir (skaičiai) pastebimai šoktelėjo pastarosiomis savaitėmis“.
Atkreipdamas dėmesį į „augančią užsikrėtimų riziką“ daugelyje šalių, Centras nurodė, kad tokia padėtis reikalauja visuomenės sveikatos institucijų „skubių, tikslinių veiksmų“.
Tarp rekomendacijų yra fizinio atstumo laikymasis, žmonių skaičiaus didesniuose susibūrimuose ribojimas, rankų plovimas ir apsauginių kaukių dėvėjimas.
ECDC stebi padėtį 27 ES valstybėse, taip pat Britanijoje, Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine.
Remiantis Centro duomenimis, iki penktadienio visose šiose šalyse registruota 5 528 320 užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir 205 986 mirtys.
Naujausi komentarai