JAV ir ES ragina Kosovą ir Serbiją nedelsiant deeskaluoti padėtį pasienyje

  • Teksto dydis:

Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Valstijos trečiadienį paragino Kosovą ir Serbiją „nedelsiant“ imtis priemonių deeskaluoti vis didėjančią įtampą savo pasienio regione.

„Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos susirūpinusios dėl nuolat įtemptos padėties Kosovo šiaurėje“, – rašoma bendrame pareiškime.

„Visus raginame kuo santūriau elgtis, nedelsiant imtis veiksmų besąlygiškai deeskaluoti padėtį ir susilaikyti nuo provokacijų, grasinimų ar bauginimo“, – pareiškė ES ir JAV po to, kai Kosovas uždarė didžiausią pasienio perėjimo punktą su Serbija.

ES ir JAV taip pat nurodė bendradarbiaujančios su Serbijos prezidentu Aleksandru Vučičiumi ir Kosovo ministru pirmininku Albinu Kurti (Albinu Kurčiu), ieškodamos politinio būdo išspręsti vieną didžiausių per daugelį metų krizių Šiaurės Kosove, kur gyventojų daugumą sudaro etniniai serbai. 

Padidėjusi įtampa Šiaurės Kosove tvyro nuo lapkričio, kai iš darbo išėjo šimtai etninių serbų tautybės Kosovo policijos ir teisinės valdžios darbuotojų, įskaitant teisėjus ir prokurorus.

Jie protestavo prieš prieštaringai vertinamą sprendimą uždrausti Kosove gyvenantiems serbams naudoti Belgrade išduotus transporto priemonių valstybinius numerius, kurio Priština galiausiai atsisakė.

Gruodžio 10-ąją protestuojantys etniniai serbai pastatė barikadas, užtvėrę eismą dviejuose sienos perėjimo punktuose.

Taip pat įvyko keli šaudymo, per kurį buvo taikytasi į Kosovo policininkus ir tarptautinius taikdarius, incidentai, o Serbijos ginkluotosios pajėgos šią savaitę buvo paskelbusios padidintą parengtį.

ES ir JAV bendrame pareiškime nurodė palankiai vertinančios Kosovo pareigūnų patikinimą, kad nėra jokio etninių serbų, kurie galėjo dalyvauti taikiuose protestuose ir statyti barikadas bei kuriuos būtų ketinama suimti, sąrašo.

„Tačiau būtina laikytis teisinės valstybės principo ir bet kokio pobūdžio smurtas yra nepriimtinas ir nebus toleruojamas“, – pabrėžė ES ir JAV.

„Taip pat tikimės, kad Kosovas ir Serbija savo piliečių labui vėl imsis pastangų kurti aplinką, kuri skatintų susitaikymą, regioninį stabilumą ir bendradarbiavimą“, – rašoma bendrame pareiškime.

 


Šiame straipsnyje: ESKosovasSerbijaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na neee

Na neee portretas
Serbijos negalima priimti i ES, bus antra orbanizacija.

Išvada

Išvada portretas
Kosovas yra Serbija.

papuasai stebisi

papuasai stebisi portretas
kažkaip nenuoširdžiai skamba.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių