JT: Afganistane per žemės drebėjimą sugriauta apie 2 000 namų

Skaičiuojama, kad per pražūtingą žemės drebėjimą Afganistane sugriauta apie 2 000 namų, o technikos stygius neleidžia skubiai ieškoti išgyvenusių žmonių, trečiadienį sakė Jungtinių Tautų pasiuntinys.

Naktį atokiame Afganistano pasienio regione įvykęs žemės drebėjimas nusinešė mažiausiai 1 000 žmonių gyvybių, dar šimtai buvo sužeisti ir manoma, kad aukų skaičius dar padidės.

„Manome, kad sugriauta beveik 2 000 namų“, – žurnalistams sakė JT humanitarinės pagalbos koordinatorius Afganistane Ramizas Alakbarovas.

Žurnalistams JT būstinėje Niujorke vaizdo ryšiu iš Kabulo R. Alakbarovas sakė, kad be namų likusių žmonių bus daug didesnis.

„Vidutinis afganų šeimos dydis yra mažiausiai septyni ar aštuoni žmonės“, – pridūrė jis, pažymėdamas, kad kartais viename name gyvena kelios šeimos.

5,9 balo žemės drebėjimas labiausiai smogė kalnuotoms vietovėms rytuose, kur žmonės ir taip sunkiai gyvena humanitarinės katastrofos sąlygomis, kurias dar pablogino 2021 metų rugpjūčio mėnesį įvykęs Talibano perversmas.

Dar iki Talibanui perimant valdžią, Afganistano skubios pagalbos komandos įtemptai dirbo, kad galėtų susidoroti su dažnai šalį ištinkančiomis stichinėmis nelaimėmis.

Tačiau po to, kai į valdžią grįžo griežtosios linijos islamistai, liko vos keli tinkami skraidyti lėktuvai ir sraigtasparniai, todėl bet koks skubus reagavimas į naujausią katastrofą tapo dar labiau apribotas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių