Pereiti į pagrindinį turinį

Karas Ukrainoje: naujausių įvykių apžvalga

2022-03-04 10:11

Naujienų agentūra AFP pateikia naujausius įvykius Rusijos kare prieš Ukrainą.

Apšaudyta ir užimta atominė elektrinė

Didžiausioje Europoje Zaporižios atominėje elektrinėje užgesintas gaisras, Ukrainai apkaltinus Rusiją, kad ji apšaudė šį objektą ir griebėsi „branduolinio teroro“.

Vėliau Rusijos kariai užėmė elektrinę, gaminančią 40 proc. Ukrainos elektros energijos. Anksčiau ugniagesiai teigė, kad jie kelias valandas nebuvo įleidžiami į gaisro vietą.

Žiniasklaidos blokavimas Rusijoje

Rusija pripažino „apribojusi“ prieigą prie virtinės žiniasklaidos priemonių turinio. Tarp jų – britų transliuotojas BBC, Vašingtono finansuojamas „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“, nepriklausomas rusų naujienų portalas „Meduza“ ir vokiečių transliuotojas „Deutsche Welle“. Taip pat sutriko socialinio tinklo „Facebook“ veikimas.

Kalėjimas už „melagienas“

Rusijos parlamentarai patvirtino įstatymą, numatantį iki 15 metų laisvės atėmimo už „melagienų“ apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas skleidimą.

Černihive žuvo 33 žmonės

Rusijos kariuomenei smogus gyvenamiesiems rajonams ir pataikius į mokyklas, šiauriniame Černihivo mieste žuvo 33 žmonės, pranešė regiono vadovas.

Susitarta dėl humanitarinių koridorių

Rusija ir Ukraina susitarė atverti humanitarinių koridorių, kad civiliai gyventojai galėtų evakuotis iš kol kas nenurodytų miestų.

V. Putinas: invazija vyksta „pagal planą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskvos puolimas vyksta „pagal planą“.

Raginimas nužudyti V. Putiną

Įtakingas JAV senatorius Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) paragino, kad „kas nors Rusijoje“ nužudytų V. Putiną.

V. Zelenskis kviečia Kremlių derėtis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino V. Putiną susėsti tiesioginių derybų, teigdamas, kad jos būtų „vienintelis būdas sustabdyti karą“.

Kampanija Juodojoje jūros pakrantėje

Rusijos pajėgos užėmė Juodosios jūros pakrantėje esantį Chersono uostą, Maskvai tikriausiai mėginant atkirsti ukrainiečius nuo jūros. Tuo metu rytinis Mariupolio uostamiestis liko be vandens ir elektros energijos.

ES apsauga pabėgėliams

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga pasiūlė laikiną apsaugą Ukrainos pabėgėliams; šiuo metu jų yra daugiau nei milijonas.

Rusai plūsta į Suomiją

Kai kurie Rusijos gyventojai traukiniais plūsta į kaimyninę Suomiją, būgštaudami, kad tai gali būti paskutinė galimybė išvengti skaudžių Vakarų sankcijų poveikio.

„Lukoil“ ragina nutraukti karą

Nutraukti kautynes Ukrainoje paragino sankcijų sąrašuose atsidūrusi rusų naftos milžinė „Lukoil“. Ji tapo viena pirmųjų stambių bendrovių, pasisakiusių prieš Maskvos invaziją.

„Yandex“ – ant ribos

Rusijos technologijų milžinė „Yandex“ įspėjo, kad gali neįvykdyti savo įsipareigojimų dėl skolų, prekybą jo akcijomis įšaldžius Niujorko vertybinių popierių biržai (NYSE) ir „Nasdaq“.

Kinijos banko smūgis Rusijai ir Baltarusijai

Kinijos remiamas Azijos infrastruktūros investicijų bankas nutraukė bendradarbiavimą su Rusija ir Baltarusija, gilėjant šių valstybių tarptautinei izoliacijai. Tuo metu kredito agentūros sumažino Rusijos valstybės skolos reitingus iki vadinamojo „šlamšto“ statuso.

Sakartvelas ir Moldova prašosi į ES

Sakartvelas ir su Ukrainos užpulta pietine dalimi besiribojanti Moldova pateikė paraiškas dėl stojimo į Europos Sąjungą.

Paralimpiada atidaroma be rusų ir baltarusių atletų

Pekino žiemos paralimpinės žaidynės prasideda uždraudus dalyvauti varžybose Rusijos ir Baltarusijos atletams.