Pereiti į pagrindinį turinį

Mianmaro nušalinta lyderė stojo prieš teismą po kruvino protestų malšinimo

2021-03-01 07:29

Nušalinta Mianmaro civilinė lyderė Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či), nematyta nuo praėjusį mėnesį įvykdyto karinio perversmo dienos, pirmadienį stojo prieš teismą po kruvino prodemokratinio judėjimo protestų malšinimo savaitgalį.

Scanpix nuotr.

75-erių Aung San Suu Kyi vaizdo ryšiu stojo prieš Neipido teismą dėl kaltinimų, kurių vienas susijęs su neregistruotų portatyvių radijo stotelių laikymu, o kitas – su ribojimų dėl koronaviruso pažeidimais per vieną praėjusių metų rinkimų kampanijos renginį.

Tarptautinė bendruomenė šiuos kaltinimus laiko tuščiais.

Aung San Suu Kyi advokatas Khinas Maungas Zawas (Khinas Maungas Zavas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad per teismo posėdį ji atrodė esanti sveika.

Patyręs žmogaus teisių advokatas sakė, kad prieš teismą jam nepavyko pasikalbėti su savo kliente.

Saugumo pajėgos sekmadienį keturiuose miestuose panaudojo šaunamuosius ginklus prieš beginklius demonstrantus, o Jungtinės Tautos (JT) pareiškė turinčios patikimos informacijos, kad žuvo mažiausiai aštuoniolika asmenų.

AFP Jangone nufilmuotame vaizdo įraše matyti, kaip komercinėje sostinėje nušaunamas vienas asmuo iš protestuotojų grupės, besislėpusios už šiukšliadėžių, kol kiti darosi improvizuotus skydus, o jo kūnas nutempiamas kitų demonstrantų.

„Griežtai smerkiame smarkėjantį smurtą per protestus Mianmare ir raginame kariuomenę nedelsiant liautis naudojus jėgą prieš taikius protestuotojus“, – sakė JT žmogaus teisių biuro atstovė Ravina Shamdasani (Ravina Šamdasani).

AFP nepriklausomai patvirtino, kad per sekmadienį prasiveržusį smurtą žuvo aštuoni žmonės, nors nuogąstaujama, kad tikrasis aukų skaičius gali būti daug didesnis.

Pagalbos politiniams kalinimas asociacijos – patikimos stebėjimo organizacijos – vertinimu, nuo vasario 1-ąją įvykdyto perversmo saugumo pajėgų smurtas pareikalavo apie 30 gyvybių.

Aung San Suu Kyi buvo sulaikyta tą dieną priešaušriu ir nuo to laiko nesirodo viešumoje.

Kariuomenė valdžios užgrobimą, kuriuo buvo nutrauktas dešimtmetį trukęs demokratinis valdymas, teisina įrodymais nepagrįstais pareiškimais apie masinį sukčiavimą per praėjusių metų lapkritį vykusius visuotinius rinkimus.

Aung San Suu Kyi vadovaujama Nacionalinė demokratijos lyga triuškinamai laimėjo tą balsavimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų